W ramach cyklu comiesięcznych czwartkowych spotkań miłośników ekologii, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zaprasza na spacer przyrodniczy „Przedstawiciele rodziny Wargowych (Labiatae) jako rośliny lecznicze i użytkowe”, które poprowadzi dr n. farm. Loretta Pobłocka-Olech wraz z współpracownikami z Ogrodu Roślin Leczniczych

Spacer - Wydział Farmacji GUM

Fot. MKF

Spacer rozpocznie się 21 sierpnia o godz. 16:00 przed bramą główną do Ogrodu Roślin Leczniczych Katedry i Zakładu Farmakognozji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Gen. J. Hallera 107).
Zaproszenie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej:

W trakcie spaceru przedstawimy przede wszystkim rośliny z rodziny Wargowych (Labiatae) zgromadzone w kolekcji Ogrodu Roślin Leczniczych GUMed, m.in. majeranek, melisa, mięta, rozmaryn, szałwia, lawenda i tymianek. Będziemy zachęcać uczestników do stosowania wspomnianych surowców, jako przypraw do sporządzania codziennych posiłków, poprzez uwypuklenie ich prozdrowotnych właściwości. Większość z nich obok olejku eterycznego, zawiera w składzie chemicznym flawonoidy, które wywierają efekty przeciwutleniające i zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych (miażdżyca, nowotwory, cukrzyca) oraz opóźniają procesy starzenia organizmu. Omówimy także inne aspekty użytkowe wykorzystywania tych gatunków np. w przemyśle kosmetycznym.

Tytuł: Spacer przyrodniczy po ogrodzie „Farmacji”
Lokalizacja: Ogród Roślin Leczniczych Katedry i Zakładu Farmakognozji GUM, ul. Gen. J. Hallera 107, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 16:00
Data: 2014-08-21