Miasto Sopot zaprasza na Dzień Otwarty na budowie dworca w Sopocie. Komunikat Prasowy Urzędu Miasta Sopotu:

Sopot

www.sopot.pl

W najbliższą sobotę, 25 października, mieszkańcy Sopotu będą mieli doskonałą okazję, żeby zobaczyć, co już zrobiono i jak postępują prace na budowie sopockiego dworca i terenów wokół niego. Po obiekcie oprowadzać będzie m.in. Prezydent Miasta, architekt, który stworzył koncepcję i projekt dworca, osoby zaangażowane w realizację przedsięwzięcia, kierownik budowy.

Rozpoczęcie zwiedzania zaplanowano na godzinę 12.00, zakończenie planowane jest około godziny 15. Wejście na teren budowy będzie się odbywało od ulicy Kościuszki/Chopina, wyjście ulicą Dworcową.
Prócz miejsca gdzie znajdować się będzie centrum obsługi podróżnych, będzie możliwość zobaczenia miejsca pod przyszłą mediatekę, obiekty biurowo-handlowe i hotel.

Za kilka miesięcy, wiosną 2015 roku mieszkańcy Sopotu będą mogli skorzystać z nowego, funkcjonalnego i nowoczesnego kompleksu, w którym mieścić się będzie centrum obsługi pasażerów, miejska mediateka, podziemny parking na 240 aut, hotel, kameralne centrum biurowo-handlowe. W wyniku inwestycji realizowanej w pionierskiej formule PPP, z udziałem funduszy unijnych (Jessica), powstanie nie tylko infrastruktura dworcowa, ale także nowa przestrzeń publiczna z placami, układem drogowym i miejscami postojowymi.

W przyszłej multimedialnej bibliotece swoje miejsce znajdą: zbiory klasyczne, zbiory cyfrowo-multimedialne; bazy danych, filmy, audiobooki, e-booki, gry. Planowana jest sala wielofunkcyjna, e-galerie, świat wirtualnej rzeczywistości. Mediateka, w której dzięki łatwemu dostępowi dla wszystkich, można będzie realizować projekty społeczne oparte na integracji pokoleniowej z wykorzystaniem nowoczesnych mediów jak np. “Sopocianie”.

Nowoczesna mediateka ma szansę stać się czymś w rodzaju multimedialnego kombajnu edukacyjno-rozrywkowego dostępnego dla wszystkich, będzie również doskonałym uzupełnieniem szkolnych ścieżek edukacyjnych.

Tytuł: Dzień Otwarty budowy dworca w Sopocie
Lokalizacja: Dworcowa 7, Sopot, Polska
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Data: 2014-10-25
Godzina zakończenia: 15:00