Brama Wyżynna kolejny raz odkryje przed mieszkańcami i turystami swoje tajemnice, tym razem ukazując bożonarodzeniowe oblicze. W sobotę, 15 grudnia, w bramie, w której funkcjonuje Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej, odbędzie się Dzień Otwarty. 

O każdej pełnej godzinie, pomiędzy 10 a 17, będzie możliwe bezpłatne zwiedzanie zabytkowego obiektu. Przewodnicy opowiedzą o jego architekturze i przybliża niezwykłą historię.
Dodatkową atrakcją będzie realizowana na żywo audycja „Zwiedzaj, nie śpij”. Dziennikarze Radia Gdańsk zaproszą do Bramy Wyżynnej znakomitych gości, między innymi Andrzeja Januszajtisa, z którymi będą rozmawiali o bożonarodzeniowych tradycjach, zwyczajach kultywowanych w naszym regionie i kulinarnych specjałach serwowanych między innymi na Kaszubach, Kociewiu czy Pobrzeżu Słowińskim.
– To już nie pierwsza tego typu akcja realizowana przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną, w czerwcu Dzień Otwarty połączony był z Dniem Dziecka. Zależy nam aby obiekt ten służył nie tylko turystom ale i mieszkańcom, chcemy stworzyć tu tętniącą życiem strefę turystyczną, która stanie się jasnym punktem przestrzeni miejskiej Gdańska – komentuje dyrektor Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor biura PROT.
Tego dnia, na wszystkich którzy odwiedzą zlokalizowane w tym zabytkowym wnętrzu Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej, czekać będą liczne atrakcje – stoisko z żuławskimi produktami regionalnymi, ręcznie przygotowane ozdoby świąteczne, kuchnia regionalna oraz konkursy z nagrodami.

Brama Wyżynna a gwiazda Dawida

Magii świąt poddali się także Gdańscy Mieszczanie. W strojach z początku XIX wieku będą częstować słodkościami przygotowanymi przez PROT, ale także pierniczkami upieczonymi we własnym zakresie oraz przez zaprzyjaźniony Browar Piwna.

Tytuł: Bożonarodzeniowy Dzień Otwarty Bramy Wyżynnej
Lokalizacja: Brama Wyżynna, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Data: 2012-12-15
Godzina zakończenia: 17:00