Ponad 100 szabel i bagnetów pokaże 11 listopada Muzeum Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk. To nowa ekspozycja w Strefie, przygotowana specjalnie z okazji 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Zaproszenie Muzeum Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk:

Tym razem w SHWMG zobaczymy jedne z najważniejszych elementów wyposażenia każdego oficera i żołnierza różnych armii całego świata, począwszy od drugiej połowy XIX wieku, a kończąc na okresie II wojny światowej.

Muzeum zgromadziło niezwykle ciekawe eksponaty, wśród nich m.in. francuską szablę używaną w okresie II Rzeczpospolitej w Wojsku Polskim, pamiątkowy bagnet legionowy czy polski kordzik oficerski. Na wystawie nie zabraknie też chociażby pruskich szabel artyleryjskich, bagnetów saperskich czy też innych elementów wyposażenia wojskowego, dodatkowo wzbogacających ekspozycję. Zwiedzający zobaczą też przedwojenny nieśmiertelnik polskiego żołnierza czy pas Kościuszkowca z IV Dywizji Piechoty, walczącej m.in. pod Lenino. Jak zwykle w Muzeum SHWMG nie zabraknie gdańskich akcentów.

Prawie wszystkie eksponaty jakie zobaczymy na wystawie pochodzą ze zbiorów gdańskiego kolekcjonera współpracującego z SHWMG, który pragnie zachować anonimowość. Zapragnął jednak by z okazji Święta Niepodległości z tymi bardzo ciekawymi zbiorami mogli zapoznać się wszyscy zainteresowani historią.

11 listopada wstęp wolny. Zapraszamy szczególnie po Paradzie Niepodległości!

Godziny otwarcia wystawy po 11 listopada::
wtorek – niedziela – godz. 13.00 – 17.00
bilety – dorośli – 5 zł, dzieci i seniorzy zniżka 50 proc.

Tytuł: Wystawa – Hej, kto Polak… Szable i bagnety
Lokalizacja: Muzeum Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk, ul. Piwna 19/21, Gdańsk
Data rozpoczęcia: 2011-11-11
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Data zakończenia: 2011-11-27
Godzina zakończenia: 17:00