Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa fotografii autorstwa Stanisława Składanowskiego, wykonanych na terenie Stoczni Gdańskiej podczas strajku w sierpniu 1980 r.


NAwigacja Wydarzeń

Stanisław Składanowski był uczestnikiem strajku w Stoczni Gdańskiej oraz wydarzeń Sierpnia ’80 na Wybrzeżu, które dokumentował fotograficznie.

Stanisław Składanowski ur. 1950 r. jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz prezesem Gdańskiego Okręgu ZPAF. W latach 1968-1984 był pracownikiem Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Brał czynny udział w 15-dniowym strajku na terenie tego zakładu. Dzień po dniu dokumentował życie na terenie Stoczni. Uczestniczył w I Zjeździe „Solidarności” w Hali Olivia. Po wprowadzeniu stanu wojennego Składanowski fotografował protesty i zajścia uliczne w Gdańsku. W maju 1982 r. został internowany w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku. W areszcie spędził blisko trzy miesiące. Po wyjściu na wolność nie zaprzestał działalności reporterskiej. Fotografował pielgrzymki papieskie do Polski, manifestacje i protesty społeczne, zjazdy i spotkania członków „Solidarności”, pogrzeb opozycjonisty Lecha Bądkowskiego. Od 1989 r. prowadzi własną działalność poligraficzną i fotograficzną. Jest autorem wielu wystaw i albumów.

Galeria WL 4, WERNISAŻ 21 SIERPNIA, GODZ. 18:00.

Szczegóły

Data:
21/08/2020
Godzina:
16:00 - 16:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , , ,

Organizator

Instytut Pamięci Narodowej, Województwo Pomorskie, Stocznia Cesarska, WL 4 Przestrzeń Sztuki

Miejsce wydarzenia

WL 4 Mleczny Piotr Stocznia Cesarska