Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Waldemar Nocny – Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej


NAwigacja Wydarzeń

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów w Gdańsku – Sobieszewie zaprasza na promocję książki Waldemara Nocnego – „Plaże i kąpieliska Mierzei Wiślanej”- od Śmiałej Wisły po Nową Karczmę (Piaski).

Niektóre kąpieliska, cenione już na przełomie XIX i XX wieku (Bohnsack – Sobieszewo, Steegen – Stegna, Kahlberg – Krynica Morska), opisywane, promowane w renomowanych przewodnikach, miały już wówczas swoich zagorzałych fanów, inne, mniejsze osady i wsie letniskowe, na prestiżu zyskały dopiero w ostatnich latach. Ulokowane pośród niebanalnej przyrody, wzbogaconej rezerwatami i obszarami chronionego krajobrazu, przede wszystkim zaś posiadające szerokie plaże, o aksamitnym piasku i czystej wodzie, w części dozorowane przez profesjonalnych ratowników, stanowią nie lada atrakcję na wybrzeżach Bałyku.

Książka opisuje kąpieliska Mierzei Wiślanej: Sobieszewo, Orlinki, Świbno, Mikoszewo, Jantar, Stegnę, Sztutowo, Kąty Rybackie, Skowronki, Przebrno, Krynicę Morską, Nową Karczmę (Piaski).

Waldemar Nocny urodził się w Gdańsku, ukończył Uniwersytet Gdański, wydział humanistyczny. Pracował w administracji rządowej, samorządowej i oświacie. Jest autorem zbioru opowiadań „Trzynasty kilometr” oraz powieści „Reguła trzech”, „Do wkrótce” i „Kobiety”. Zapoczątkował cykl publikacji historycznych ukazujących się w serii dzielnic Gdańska: „Brzeźno”, „Nowy Port”, „Stogi”, „Wyspa Sobieszewska”, „Jelitkowo”, „Letnica”. Jest również autorem książek: „Trzecie Ujście Wisły”, „Jelitkowo na dawnej pocztówce”.

Informację opublikowała Joanna Kruszewska

Szczegóły

Data:
23/05/2015
Godzina:
14:40 - 15:40
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

GAK Wyspa Skarbów
Turystyczna 3
Gdańsk, 80-680 Polska
+ Google Map