Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Srebra od pokoleń. Promocja katalogu wystawy


NAwigacja Wydarzeń

Czeka nas czwartek z katalogiem wystawy „Srebra od pokoleń” i jego Autorami!

Każdy kto w XIX i pierwszej połowy XX wieku szukał w Gdańsku najwyższej klasy pierścionka, kosztownego upominku lub srebrnej zastawy, swoje kroki kierował najpierw do sklepu Stumpfów.

Firma „Moritz Stumpf & Sohn” była największą gdańską firmą złotniczą owego czasu, pozostającą w rękach jednej rodziny przez niemal 150 lat, ważną w sztuce i gospodarce Gdańska. Liczne srebra i wspaniała biżuteria w publicznym i prywatnym posiadaniu do dziś wymownie świadczą o jej świetności.

W katalogu zaprezentowano ponad 350 zabytków ze zbiorów muzealnych, kościelnych, archiwów i bibliotek, a także liczne przedmioty z kolekcji prywatnych z Polski i całego świata (od Europy po Australię), w większości publikowane po raz pierwszy. W zbiorze esejów przedstawiono opowieść o rodzinie Sumpfów i sukcesie złotniczego rodu oraz wiele nowych informacji o ich dziełach.

Cenę i ilość egzemplarzy do dystrybucji podamy we wtorek, 14 stycznia 2020 r.

Z góry doradzamy Wam transakcje kartami płatniczymi. Publikacja została przygotowana niezwykle starannie i znajdziecie w niej wiele informacji oraz zdjęć.

Spotkanie odbędzie się w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta, przy ul. Długiej 46/47.

Szczegóły

Data:
16/01/2020
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , , ,

Organizator

Muzeum Gdańska

Miejsce wydarzenia

Ratusz Głównego Miasta, Muzeum Gdańska, ul. Długa 46/47