Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacery po Zaspie / Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki


NAwigacja Wydarzeń

Powracamy do działania w przestrzeni miejskiej. W czerwcu odbędzie się cykl specjalnych spacerów Lokalnych Przewodników i Przewodniczek. W tym roku na spacery obowiązują zapisy, a liczba osób jest ograniczona, w związku z dotrzymywaniem reżimu sanitarnego. Zapisy dostępne na https://ikm.gda.pl/zapisy/. UWAGA! Każdy spacer ma ograniczoną liczbę osób, wraz z potwierdzeniem udziału w spacerze otrzymasz informację o miejscu jego startu.

 Ameryka w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego | Spacer Lokalnych Przewodników i Przewodniczek | 23 czerwca (wtorek), godz. 17:00 | Prowadzenie: Jarek Orłowski

Murale na rowerze | Spacer Lokalnych Przewodników i Przewodniczek | 30 czerwca (wtorek), godz. 17:00 | Prowadzenie: Jarek Orłowski

Ameryka w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego
=====================================
Co łączy Zaspę i Amerykę? Okazuje się, że śladów powiązań można szukać pośród murali, z których słynie dzielnica. Wsród twórców Kolekcji znajdziemy artystów ze Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Argentyny, Brazylii, czy Urugwaju. Zaspiańskie murale ożywiają przestrzeń modernistycznego osiedla, a także pozwalają obcować z różnorodnością stylów i nurtów współczesnego malarstwa monumentalnego. Odnajdziemy tu street art, klasyczne malarstwo ścienne, malarstwo figuratywne, graficzne, sztukę konceptualną, malarstwo historyczne oraz czysto dekoracyjne. Prace zostały stworzone przez artystów wielu kultur i pokoleń. Niektóre z realizacji nawiązują bezpośrednio do kontekstu miejsca, w którym powstały, inne są czysto abstrakcyjne lub związane z osobistymi doświadczeniami twórców. W których z nich można doszukiwać się śladów Ameryki? Odpowiedzi poszukają uczestnicy spaceru z Lokalnym Przewodnikiem Jarkiem Orłowskim.

Murale na rowerze
==============
Zapraszamy na rowerowy spacer z przewodnikiem, jedną z nielicznych okazji na poznanie wszystkich 59 murali w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie.

Daj się zabrać w podróż szlakiem 22 lat malowania na Zaspie. Od malarstwa akademickiego do graffiti, od minimalizmu do symbolizmu, od abstrakcjonizmu do realizmu, od Chin po Urugwaj.

Spacer potrwa do 3 godzin. Pokonamy około 10 km w bardzo spokojnym tempie.
//

Spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami są bezpłatne, ale obowiązują zapisy poprzez formularz: https://ikm.gda.pl/zapisy/

Pamiętajmy o zasadach, które jesteśmy zmuszeni wprowadzić ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i dbając o wspólne bezpieczeństwo:

1. W spacerze mogą wziąć udział tylko osoby, które zapisały się wcześniej i przekazały swoje dane, na wypadek stwierdzenia u któreś z osób uczestniczących zakażenia SARS-CoV-2. Dane zbierane są w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną oraz udostępnienia Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym (zgodnie z klauzulami w formularzu).
2. Każdy uczestnik/uczestniczka spaceru musi dokonać indywidualnego zgłoszenia (przez formularz) ze względu na zgody na przetwarzanie swoich danych.
3. Każdy spacer ma ograniczoną liczbę osób, wraz z potwierdzeniem udziału w spacerze otrzymasz informację o miejscu jego startu.
4. Na spacerach zachowuj dystans społeczny: 2 m oraz zasłaniaj usta i nos. W wypadku wejścia do budynków np. na terenach Stoczni każda osoba musi mieć zakryte usta i nos. Osoby, które nie dostosują się do tej zasady nie będą mogły wejść do wnętrz.
5. Pamiętaj, aby odwołać swój udział w spacerze, jeśli: – występują u Ciebie objawy wskazujące na chorobę zakaźną, – jesteś w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny – zamieszkujesz z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie, – w ciągu tygodnia miałeś kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji.

Szczegóły

Data:
23/06/2020
Godzina:
15:00 - 16:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej

Miejsce wydarzenia

Zaspa