Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacery po Dolnym Mieście / Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki


NAwigacja Wydarzeń

Zapisy na czerwcowe spacery po Dolnym Mieście zostały zakończone.

Powracamy do działania w przestrzeni miejskiej. W czerwcu odbędzie się cykl specjalnych spacerów Lokalnych Przewodników i Przewodniczek. W tym roku na spacery obowiązują zapisy, a liczba osób jest ograniczona, w związku z dotrzymywaniem reżimu sanitarnego. Zapisy dostępne na https://ikm.gda.pl/zapisy/. ? UWAGA! Każdy spacer ma ograniczoną liczbę osób, wraz z potwierdzeniem udziału w spacerze otrzymasz informację o miejscu jego startu.

Łąkowa Fabryczna | Spacer z Opowiadaczami Historii Dolnego Miasta w Gdańsku i Lokalnymi Przewodnikami | 18 czerwca (czwartek), godz. 17:00

Idąc wzdłuż ulicy Łąkowej można napotkać wiele budynków pamiętających czasy, gdy Dolne Miasto zwane było dzielnicą żołnierzy, dzielnicą ogrodów lub dzielnicą fabryk. Skąd te określenia? Czy faktycznie krajobraz dawnej Łąkowej wypełniony był dymiącymi kominami? Historię ulicy i jej związków z przemysłem przybliżą podczas spaceru Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku i Lokalni Przewodnicy. Odwiedzą z pewnością pozostałości dawnej Królewskiej Fabryki Karabinów, a co jeszcze mają w planach? Sprawdzicie podczas spaceru.

///

Spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami są bezpłatne, ale obowiązują zapisy poprzez formularz: https://ikm.gda.pl/zapisy/

Pamiętajmy o zasadach, które jesteśmy zmuszeni wprowadzić ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i dbając o wspólne bezpieczeństwo:

1. W spacerze mogą wziąć udział tylko osoby, które zapisały się wcześniej i przekazały swoje dane, na wypadek stwierdzenia u któreś z osób uczestniczących zakażenia SARS-CoV-2. Dane zbierane są w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną oraz udostępnienia Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym (zgodnie z klauzulami w formularzu).
2. Każdy uczestnik/uczestniczka spaceru musi dokonać indywidualnego zgłoszenia (przez formularz) ze względu na zgody na przetwarzanie swoich danych.
3. Każdy spacer ma ograniczoną liczbę osób, wraz z potwierdzeniem udziału w spacerze otrzymasz informację o miejscu jego startu.
4. Na spacerach zachowuj dystans społeczny: 2 m oraz zasłaniaj usta i nos. W wypadku wejścia do budynków np. na terenach Stoczni każda osoba musi mieć zakryte usta i nos. Osoby, które nie dostosują się do tej zasady nie będą mogły wejść do wnętrz.
5. Pamiętaj, aby odwołać swój udział w spacerze, jeśli: – występują u Ciebie objawy wskazujące na chorobę zakaźną, – jesteś w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny – zamieszkujesz z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie, – w ciągu tygodnia miałeś kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji.

Szczegóły

Data:
18/06/2020
Godzina:
15:00 - 16:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej

Miejsce wydarzenia

Dolne Miasto