Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer na temat architektury Nowego Portu z Jakubem Szczepańskim w ramach Lokalnych Przewodników i Przewodniczek


NAwigacja Wydarzeń

Instytut Kultury Miejskiej i Grupa Od Wyzwolenia do Wolności. zapraszają na otwarte wykłady, spotkania i spacery dla wszystkich zainteresowanych Nowym Portem!

Tegoroczną wiosnę spędzimy z fotografią: dowiecie się, jakie są przymiarki do kroniki o Nowym Porcie (30 maja), poznacie nieznane zdjęcia lotnicze dzielnicy z czasów wojny (18 kwietnia), natomiast pasjonaci fotografii mobilnej dowiedzą się, jak #nowyport prezentuje się na Instagramie (12 maja).

Wrócimy również do wspomnień! Opowiemy o cinkciarzach i przemytnikach (28 kwietnia) oraz poznamy historię tutejszych cmentarzy i osób na nich spoczywających (16 maja).

Pasjonatów spacerów zaprosimy na wędrówki szlakiem architektury (zachodnia część dzielnicy) oraz miejsc ważnych dla tutejszej kultury ulicznej( 23 maja i 20 czerwca) . Tradycyjnie już, jak co roku, zaprosimy Was do zwiedzania Zajezdni w Nowym Porcie i przejazdu zabytkowym tramwajem (9 czerwca)!

PROGRAM:
Miejsce wykładów: Dom Sąsiedzki ul.Wyzwolenia 49
Spacery: start pod d.MDK ul. Marynarki Polskiej 15
Spotkanie: Perła Bałtyku bawialnia ul. Oliwska 53/54

Kolejny sezon spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po Nowym Porcie rozpocznie się już w czerwcu 2018. Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
20/06/2018
Godzina:
15:30 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej i Grupa Od Wyzwolenia do Wolności

Miejsce wydarzenia

Dom Sąsiedzki ul.Wyzwolenia 49