Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Poznaj gdyńskie szlaki turystyczne| Gdyński Szlak Modernizmu i Szlak Legendy Morskiej


NAwigacja Wydarzeń

Tego lata wspólnie z przewodnikami będzie można odkryć tajemnice gdyńskiej architektury międzywojennej, a także poznać wciągające opowieści związane z morską historią Gdyni. To w ramach kolejnych edycji wakacyjnych spacerów Gdyńskiego Szlaku Modernizmu i Szlaku Legendy Morskiej. To nie tylko wspaniały sposób spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też okazja, żeby lepiej poznać miasto z morza i marzeń.

Gdyński Szlak Modernizmu – „Wakacje z modernizmem” oraz IX Weekend Architektury

Gdynia zaprasza na kolejną edycję letnich spacerów architektonicznych trasami Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. W ramach tegorocznego cyklu zaplanowano osiem spacerów, dwoma różnymi trasami. Spacery pozwalają na „bliskie spotkania” z budynkami oraz ulicami, tworzącymi atrakcyjny i unikalny garnitur modernistycznej zabudowy Gdyni. Miasta przyrównywanego poprzez charakter i okres powstawania dominującej w Śródmieściu architektury m.in. do Tel Awiwu-Jaffy czy Asmary. Spacery zachęcają także do wzięcia udziału w cieszącym się ogromnym powodzeniem konkursie fotografii architektonicznej – „Gdyński modernizm w obiektywie 2019″. Wśród tegorocznych kategorii konkursu są m.in. Forma i Światło w Architekturze, Detal Modernizmu, Modernizm Grabówka oraz Kamiennej Góry.

Wstęp na spacery jest bezpłatny, niewymagane są także wcześniejsze zapisy.

Terminy spacerów:
–  3, 101731 sierpnia, start Miejska Informacja Turystyczna ul. 10 Lutego 24, godz14:00

Inne atrakcje:
– wejścia do wybranych budynków, kamienic na trasie
– istotne fakty oraz informacje dot. kamienic modernistycznych także spoza oficjalnych tras szlaku
– ciekawostki oraz zagadki domów i kamienic
– archiwalne plany i fotografie
– ciekawostki oraz zagadki architektoniczne
– udział w mini konkursach spacerów (z nagrodami)

W dniach 22-25 sierpnia, odbędzie się największe wydarzenie w zakresie popularyzacji architektury, w tym gdyńskiego modernizmu – IX edycja Weekendu Architektury w Gdyni. Na autorski program tego otwartego dla turystów i mieszkańców festiwalu architektonicznego złoży się m.in. blok filmów o architekturze Archi FILM, plenery fotograficzne, wystawy architektoniczne, 3-dniowy cykl Archi Prelekcje, a także propozycje specjalnie przygotowanych na tę okazję spacerów, najczęściej połączonych z wejściami do kamienic oraz budynków architektonicznych.

Wydarzenie można śledzić na Facebooku.

Szlak Legendy Morskiej Gdyni

Letni cykl spacerów ze specjalnie przeszkolonymi przewodnikami pt. „Wakacje Morskie Gdyni” startuje w soboty, zawsze o godz. 10:00 (terminy :   3 i 10 sierpnia). Start Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30.

Atrakcją spacerów będą Quizy i zagadki morskie, opracowane na podstawie wybranych wątków historycznych Legendy Morskiej Gdyni, w tym Legendarni Kapitanowie, Legendarne Okręty, Legendarne Rejsy i Wyprawy. Każdy spacer to także unikalna podróż do historycznych korzeni miasta i portu. Opowieści przewodników oraz zaproszonych ekspertów pozwolą na ekscytujący kontakt z przeszłością, w tym opowieściami o legendarnych kapitanach, statkach, okrętach oraz znanych i mniej znanych postaciach, którzy zbudowali Gdynię – polskie okno na świat.

Wstęp na spacery jest bezpłatny, niewymagane są także wcześniejsze zapisy.

Turystom prawie przez całe wakacje będzie towarzyszył, podobnie jak w latach ubiegłych, ilustrowany magazyn letni – „Kurier Morski”, którego treść oprócz zapowiedzi – kalendarium aktualnych wydarzeń, zawiera wiele interesujących opowieści oraz ciekawostek z historii Gdyni oraz portu morskiego.

Wydarzenie można śledzić na Facebooku.

fot. materiały prasowe Gdynia infoBox

Szczegóły

Data:
03/08/2019
Godzina:
08:00 - 13:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Miejska Informacja Turystyczna i Gdynia InfoBox

Miejsce wydarzenia

Miejska Informacja Turystyczna, Gdynia, ul. 10 Lutego 24| Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30