Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Obraz kobiety, miłości i małżeństwa w sztuce gdańskiej XVI i XVII wieku| Wykład z cyklu Kultura Dawnego Gdańska


NAwigacja Wydarzeń

Towarzystwo Dom Uphagena serdecznie zaprasza na wykład pani dr Magdaleny Mielnik, zatytułowany Obraz kobiety, miłości i małżeństwa w sztuce gdańskiej XVI i XVII wieku, który odbędzie się w dniu 27 marca 2019 r. (środa), o godz. 17.00 w Domu Uphagena przy ulicy Długiej 12 w Gdańsku. Czekamy na Państwa. Wstęp jest wolny.

Podczas wykładu dr Magdalena Mielnik przedstawi dzieła sztuki i przedmioty codziennego użytku, których dekoracja miała związek z cnotami kobiecymi – miłością i małżeństwem w Gdańsku XVI i XVII wieku. Przywołana zostanie literatura moralistyczna dla panien, żon i wdów. Omówiony zostanie między innymi również cykl obrazów o Pannach Mądrych i Głupich.

Dr Magdalena Mielnik – historyk sztuki, muzealnik, pracuje w Muzeum Narodowym w Gdańsku, gdzie pełni funkcję kuratora Oddziału Sztuki Dawnej. Współpracuje z Instytutem Sztuki PAN, współpracowała także z Narodowym Instytutem Muzealnictwa.

W 2017 roku obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Wrocławskim, którą pisała pod kierunkiem prof. dr hab. Jana Harsimowicza. Dotyczyła ona tematyki moralistycznej w gdańskiej sztuce świeckiej XVI i XVII wieku. Interesuje się sztuką Gdańska okresu nowożytnego, historią muzealnictwa i edukacją muzealną.

Szczegóły

Data:
27/03/2019
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, ,

Organizator

Dom Uphagena, Oddział Muzeum Gdańska

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena – Muzeum Gdańska, ul. Długa 12