Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert patriotyczny z „Dziennikiem Bałtyckim”: zagrają Cappella Gedanensis i Konstanty Andrzej Kulka


NAwigacja Wydarzeń

14 listopada „Dziennik Bałtycki” i Cappella Gedanensis zapraszają mieszkańców Pomorza, szczególnie zaś Czytelników „Dziennika Bałtyckiego” na koncert patriotyczny w Kościele Zielonoświątkowym Zbór Radość Życia w Gdańsku. Zainauguruje on obchody 100-lecia powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin Polski z morzem. Połączony zostanie także z jubileuszem 60-lecia pierwszego publicznego koncertu Konstantego Andrzeja Kulki, zaliczanego do grona najwybitniejszych skrzypków swojego pokolenia. Na koncert zapraszają Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego” oraz Marek Więcławek, dyrektor Cappelli Gedanensis.

Widzowie będą mogli posłuchać pieśni: „Morze nasze morze”, „Hymn do Bałtyku”, „Hymn Kaszubski”, „Zaślubiny Bałtyku” oraz kompozycji wybitnego kompozytora i skrzypka, zwanego polskim Paganinim – Karola Lipińskiego.

Wśród jego utworów na koncercie znajdą się: Polonez A – dur op. 9, Polonez e – moll op. 9, Polonez D – dur op. 9, Rondo koncertowe op. 18, Souvenir de la mer Baltique op.19 i Fantazji na motywach z opery „Krakowiacy i Górale” Jana Stefaniego op. 33.

Współorganizowany przez „Dziennik Bałtycki” koncert patriotyczny to dopiero początek obchodów na Pomorzu. W lutym 2020 r. odbędzie się, m.in. patriotyczny festyn na dworcu PKP w Gdańsku oraz przejazd specjalnym pociągiem z generałem Józefem Hallerem do Pucka, gdzie odbędą się uroczystości upamiętniające zaślubiny Polski z Bałtykiem.

14 listopada 2019 roku o godz. 19.00,
Kościół Zielonoświątkowy Zbór Radość Życia,
ul. Menonitów 2a, Gdańsk,
wstęp wolny, ale obowiązują zapisy!

Wystarczy do 13 listopada, do 12.00, na adres [email protected] wysłać deklarację udziału w koncercie, z imieniem i nazwiskiem i numerem do kontaktu.

Szczegóły

Data:
14/11/2019
Godzina:
18:00 - 19:30
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Dziennik Bałtycki” i Cappella Gedanensis

Miejsce wydarzenia

Kościół Zielonoświątkowy Zbór Radość Życia, ul. Menonitów 2a, Gdańsk