Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kawa czy herbata? – wernisaż wystawy czasowej ze zbiorów Muzeum Archeologicznego


NAwigacja Wydarzeń

Wystawa czasowa „Kawa czy herbata? Archeologiczne świadectwa konsumpcji napojów w dawnym Gdańsku” to doskonała okazja do zaprezentowania naczyń do przechowywania, serwowania i konsumpcji napojów z przepastnych zbiorów naszego Muzeum. W wielu aspektach, takich jak picie kawy, herbaty czy czekolady, Gdańsk, z racji swojego portowego charakteru, był prekursorem nowo rodzących się zwyczajów, przenosząc je za pośrednictwem swoich kupców do wszystkich zakątków Rzeczypospolitej. Omawiane zagadnienia obrazować będą również szerokie kontakty handlowe i kulturowe Gdańska z innymi miastami europejskimi, a za ich pośrednictwem – z zamorskimi koloniami. Wszystkie te napoje mają bowiem za sobą bogatą i ciekawą historię.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zabytki związane ze spożyciem odpowiednio: piwa, wina, wyrobów gorzelnianych, kawy, herbaty, czekolady oraz wody mineralnej.

Liczymy, że nasza kolejna wystawa „o życiu w dawnym Gdańsku” dotrze do szerokiej grupy odbiorców i będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem. Konsumujemy bowiem i dziś, pytanie czy pijemy tak samo i to samo?

Już dziś planujemy wiele działań towarzyszących – jak pokazy, warsztaty, degustacje. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

* * *
Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowaliśmy w Światowy Dzień Czekolady, czyli 7.7.2020.
Miejsce ekspozycji: Dom Przyrodników – gmach główny Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

* * *
Wystawa dofinansowywana z programu MKiDN: Wspieranie działań muzealnych na lata 2019-2020.

Szczegóły

Data:
07/07/2020
Godzina:
11:00 - 12:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Organizator

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Miejsce wydarzenia

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku ul. Mariacka 25/26