Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Historia gdańskiej codzienności- wystawa czasowa w Domu Uphagena


NAwigacja Wydarzeń

O życiu dawnych gdańszczan od średniowiecza po XX w. opowiada ponad 100 eksponatów wydobytych w 2015 r. podczas badań archeologicznych prowadzonych przy ulicy Świętojańskiej w Gdańsku.

„Historia gdańskiej codzienności. Wyniki badań archeologicznych przy ulicy Świętojańskiej” to druga i ostatnia z wystaw przygotowanych z okazji XX-lecia Domu Uphagena. Na górnej kondygnacji Domu Uphagena zapoznamy się z dziejami kilku parcel miejskich i zamieszkujących je ludzi na przestrzeni wieków poprzez zwyczajne przedmioty i sprzęty domowe. Kuratorką wystawy jest dr Joanna Dąbal, która prowadziła prace Instytutu Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego na niewielkiej działce położonej w pobliżu kościoła św. Mikołaja.

Wystawa „Historia gdańskiej codzienności”, na której prezentowane są codzienne przedmioty dawnych mieszczan dedykowana jest współczesnym odbiorcom, w których domach znajdują się wszystkie odpowiedniki dawnych sprzętów. Na wystawie zobaczymy elementy dawnej mody, środki higieniczne i czystości, narzędzia, naczynia, zabawki oraz monety.

Wystawa, realizowana w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Ochrona zabytków archeologicznych 2018”, potrwa do 24 marca 2018 r.

We wtorki przypada dzień wolnego zwiedzania.

 

Szczegóły

Początek:
08/01/2019 09:00
Koniec:
24/03/2019 15:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Muzeum Gdańska, Instytut Archeologii i Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego

Miejsce wydarzenia

Dom Uphagena – Muzeum Gdańska, ul. Długa 12