Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Grunt to rodzinka, siła tkwi w korzeniach


NAwigacja Wydarzeń

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na spotkanie autorskie z Olgą Dębicką, czyli opowieść o dawnych czasach Gdyni i okolic. Czarno-białe zdjęcia, w sepii z rodzinnych szuflad, najstarsze nawet z 1875 roku i liczne retrospekcje mieszkańców Trójmiasta: z opuszczonej, szczęśliwej krainy dzieciństwa, migawki z życia z tuż powojennego Gdańska, Sopotu i Gdyni, wspomnienie matki, zdjęcia ślubne prababek, babek i matek.

Olga Dębicka – dziennikarka, reportażystka, pisarka, publikowała m.in w „Dzienniku Bałtyckim”, „Dialog Deutsch-Polnisches Magazin”, przez 12 lat redaktor i wydawca w Wirtualnej Polsce, od 13 lat na stałe współpracuje z „National Geographic”. Autorka m.in. książki o Hłasce: „Dziwka i Madonna”. Zdobyła nagrodę Pro Libro Legendo za książkę reportażową, „Fotografie z tłem. Gdańszczanie po 1945 r.” (m.in. historie autochtonów).  Zainteresowana misją archiwizowania ludzkich losów z tygla narodowościowego w Gdańsku po 1945 r.,
wielokulturowością Polski i Heimat – tematyką małych ojczyzn. Za swoje reportaże nominowana m.in. do Nagrody Polsko-Niemieckiej, wyróżniona Grand Press, Nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (tzw. polski Pulitzer) i Golden Pen – Top Journalist Award w Zagrzebiu. Pod koniec roku 2017 r. ukaże się jej kolejny zbiór reportaży „Fotografie z tłem 2. Gdańszczanie po 1945 r.”

Szczegóły

Data:
18/01/2018
Godzina:
17:00 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Muzeum Miasta Gdyni

Miejsce wydarzenia

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1