Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gdańscy graficy: Mateusz Deisch i Daniel Chodowiecki – koLEKCJE


NAwigacja Wydarzeń

Matthaus Deisch i Daniel Chodowiecki to jedne z najważniejszych nazwisk gdańskiej sztuki XVIII wieku. Wykład będzie prezentacją sylwetek obu grafików i ich najważniejszych dzieł, porozmawiamy o różnicach i podobieństwach, a także o tym, jak radzą sobie na polskim i zagranicznym rynku sztuk. Spotkanie 31 października 2019 o 18.00. Wykład poprowadzi Marta Krzyżowska z Muzeum Gdańska.

Instytut Kultury Miejskiej aktualnie w ramach projektu Medialab Gdańsk pracuje nad reprintem rycin Mateusza Deischa oraz rekonstrukcją zaśpiewów gdańskich Wywoływaczy uwiecznionych przez tego artystę w cyklu rycin.

Chcemy przywołać ten reporterski wręcz dokument życia w mieście Gdańsku w XVIII wieku. Do oglądania rycin zapraszamy na stronę: http://szukamy.org/gdanscy-wywolywacze-mateusza-deischa/

Deisch i Chodowiecki tworzyli niemal w tym samym czasie – co ich różniło czy konkurowali? Jak byli postrzegani przez odbiorców.
Niewątpliwie im obu zawdzięczamy w dużej mierze to jak wizualizujemy sobie Gdańsk w jego złotych czasach.

Poruszymy też kwestie związane z obecnością prac obu artystów na rynku sztuki. Regularnie można spotkać grafiki jednego bądź drugiego. Od czego zależy cena grafiki skoro ilość egzemplarzy może być bardzo duża? Odpowiedzi na te i inne pytania – będą mogli Państwa zadać prowadzącej wykład – Marcie Krzyżowskiej.

Szczegóły

Data:
31/10/2019
Godzina:
17:00 - 19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Medialab Gdańsk i Instytut Kultury Miejskiej

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40