Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia serca Gdańska” oraz kalendarz „Gdańskie tramwaje 6×6”


NAwigacja Wydarzeń

W weekend, 28 i 29 listopada w Centrum Handlowym Manhattan, odbędzie się premiera i promocja albumu „Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia serca Gdańska”. Spotkania będą trwać w godzinach 12.00 – 17.00. Tego dnia odbędzie się również premiera i promocja kalendarza kolekcjonerskiego „Gdańskie tramwaje 6×6” ze zdjęciami Zbigniewa Kosycarza lata 50. i 60.

100 procent Gdańska w Gdańsku w jedenastym albumie z serii „Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia”. Tym razem w całości będzie poświęcony znanemu wszystkim Głównemu Miastu, czyli historycznej części Gdańska. W kolejnym albumie znajdzie się 315 zdjęć, a każde to inne wydarzenia czy wspomnienie. Wiele z nich na pewno zadziwi i przypomni coś, co zatarł czas. Jest to fotograficzna opowieść o Gdańsku bliskim nie tylko mieszkańcom miasta. Kawałek swojego życia i wspomnień znajdą w albumie zarówno gdańszczanie, mieszkańcy Trójmiasta, Pomorza oraz inni którzy znają to miasto lub chcieliby je lepiej poznać.
Powojenne zdjęcia Zbigniewa i Macieja Kosycarzy to zarówno wielkie i małe wydarzenie, ruiny i odbudowa zniszczonego przez wojnę miasta miasta, zmieniające się ulice, ale przede wszystkim to życie codzienne i ludzie. Pierwsze fotografie to rok 1945, potem przez kolejne lata XX wieku docieramy do czasów współczesnych. Zdjęcia wraz z obszernymi opisami będą kolejną fotograficzną wędrówką przez wspomnienia i historię. Niejedno zdjęcie zadziwi. Bo taka jest właśnie magia fotografii.

Będzie to też wyjątkowo słodka promocja. Oprócz spotkania z autorem i możliwości zakupu w promocyjnej cenie tego i innych albumów z serii „Fot. Kosycarz” oraz kalendarzy na miejscu będą dostępne słodycze z legendarnej gdańskiej Fabryki Czekolady „Bałtyk”. M.in. gdańskie pralinki w opakowaniach zaprojektowanych przez Atelier Magda Beneda.

Fot. Kosycarz

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Początek:
28/11/2015 11:00
Koniec:
29/11/2015 16:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Miejsce wydarzenia

C.H. Manhattan
al. Grunwaldzka 82
Gdańsk, 80-244 Polska
+ Google Map