Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska 2019


NAwigacja Wydarzeń

Rada Miasta Gdańska 4 września zaprasza do Nowego Ratusza na 15. edycję Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska.

Od godz. 10.00 do 14.00 mieszkańcy oraz turyści, będą mieli znakomitą okazję do spotkań z radnymi, poznają specyfikę ich pracy i zapoznają się z elektronicznym systemem do głosowania. Wydarzenie to też doskonała szansa, aby zasiąść za stołem prezydialnym, obejrzeć odznaczenia i medale przyznawane przez Radę. W tym roku przygotowaliśmy kilka stref tematycznych:

SPORTOWA
Ten kto lubi sport, będzie mógł poćwiczyć wiosłowanie na trenażerach kajakowych, strzelanie z broni laserowej czy sprawdzić się jako pilot samolotu w żyroskopie. Na dziedzińcu Nowego Ratusza staną też specjalne rowery, z blenderami do koktajli, zatem nagrodą za wykręcenie kilometrów będzie pyszny sok. Tradycyjnie odbędą się też zawody w poławianiu bursztynu.

EKOLOGICZNA
W strefie eko mnóstwo konkursów, zabaw i wiedzy o ekologii przygotowanych m.in. przez Zakład Utylizacyjny w Gdańsku i Czyste Miasto Gdańsk. Zajrzeć będzie można również na stanowisko Gdański Ogród Zoologiczny.

MUNDUROWA
Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej przygotowali quizy o bezpieczeństwie, stanowisko daktyloskopii i możliwość przejścia slalomu w alkogoglach. Będzie można wejść do radiowozu czy przywitać się ze strażnikiem miejskim sprzed wieków. Straż Graniczna przyjedzie ze sprzętem używanym podczas działań służbowych oraz Orkiestrą Morskiego Oddziału Straży Granicznej, która zagra dwa mini koncerty. Straż pożarna zaprezentuje gaszenie pożaru i udostępni wozy strażackie.

HISTORYCZNA
Miłośników historii Gdańska po zabytkowym budynku Nowego Ratusza oprowadzą przewodnicy PTTK Oddział Gdański pokazując i opowiadając o miejscach na co dzień niedostępnych.

ARTYSTYCZNO-PLASTYCZNA przygotowana przez Pałac Młodzieży w Gdańsku
Występy młodych artystów, stanowiska plastyczne quizy i konkursy sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie, a cztery godziny zabawy miną błyskawicznie!

Warto odwiedzić wszystkie strefy, by móc odpowiedzieć na pytania w przygotowanej na ten dzień grze terenowej. Ponadto, na najmłodszych czekać będzie też malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, pamiątkowe zdjęcia z foto budki i upominki .

Do zobaczenia!

Szczegóły

Data:
04/09/2019
Godzina:
08:00 - 12:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , , ,

Organizator

Rada Miasta Gdańska

Miejsce wydarzenia

Nowy Ratusz (Rada Miasta Gdańska), ul. Wały Jagiellońskie 1