Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bogato żyć – wystawa poświęcona Krystynie Łubieńskiej


NAwigacja Wydarzeń

Polska Akademia Nauk Biblioteka Gdańska zaprasza na wystawę poświęconą Krystynie Łubieńskiej – aktorce Teatru Wybrzeże. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek 27 stycznia o godz. 14.00 w budynku Biblioteki przy ul. Wałowej 24. Ekspozycję można oglądać do 18 marca 2017 r. (pn.-pt. 8.00-19.45, sb. 8.00-15.00). 

Znakomita aktorka teatralna i filmowa. Pierwsza Ofelia Andrzeja Wajdy i filmowa żona Adolfa Dymszy – z filmem „Mój stary” zawędrowała aż do Ameryki. Na scenie Teatru Wybrzeże od 1958 roku zagrała ponad 200 ról. Krystyna Łubieńska będzie bohaterką wystawy w PAN Bibliotece Gdańskiej.
To osoba o niezwykłej sile witalnej. Często powtarza, że najpierw ma się młodość, potem osobowość. Sopocka Muza, uhonorowana m.in. medalem „Za Zasługi dla Miasta Sopotu” oraz tytułem „Najmilszej Sopocianki”. Mieszka przy ul. Żeromskiego – pisarza, który romansował z jej stryjeczną babką. Na wystawie znajdą się zdjęcia, programy teatralne, dyplomy, podziękowania, zaproszenia i wiele innych materiałów ze zbiorów PAN Biblioteki Gdańskiej i z domowego archiwum Krystyny Łubieńskiej.

Informację opublikowała: Karolina Łycuś

Szczegóły

Data:
27/01/2017
Godzina:
13:00 - 18:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Gdańska Polskiej Akademii Nauk
Wałowa 15
Gdańsk, 80-980 Polska
+ Google Map