Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Biskupia Górka | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy


NAwigacja Wydarzeń

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz ósmy zapraszają na otwarte wykłady i spacery po Biskupiej Górce!

Instytut Kultury Miejskiej i Stowarzyszenie Biskupia Górka zapraszają na wykłady i spacery dotyczące tej niezwykłej dzielnicy.
W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie wycieczek w miejsca na co dzień niedostępne – po fortyfikacjach i okolicy Schroniska Młodzieżowego im. Paula Beneke, gdzie będzie można poznać ich rolę w historii Gdańska.

Zagłębimy się też w najdawniejsze dzieje wojenne i wojskowe Gdańska, Biskupiej Górki. Posłuchamy o nazwach miejscowych ulic Biskupiej Górki i Zaroślaka oraz o restauracji „Cafe Bischofshohe”, o której ciągłe za mało wiemy. Zobaczymy też nowe eksponaty, skarby związane z dzielnicą, które ciągle są odkrywane!

• 18.06 • O poszukiwaniach miejsca pochówku Nataniela Wolfa i pozostałości po „Cafe Bischofshohe” na Biskupiej Górce / prelekcja z pokazem znalezionych eksponatów, g. 17.30 / Krystyna Ejsmont, Stowarzyszenie Biskupia Górka i Krzysztof Barnik, Fundacja na Rzecz Odzyskania Zaginionych Dzieł Sztuki „Latebra”

miejsce wykładów i spotkań:
Gdańska Szkoła Wyższa
ul. Biskupia 24b
kontakt:
[email protected]
Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Biskupiej Górce

Kolejny sezon spacerów z Lokalnymi Przewodniczkami i Przewodnikami po Biskupiej Górce rozpocznie się już w czerwcu 2019. Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
18/06/2019
Godzina:
15:30 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej i Stowarzyszenie Biskupia Górka

Miejsce wydarzenia

Gdańska Szkoła Wyższa ul. Biskupia 24b