Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Alternatywne spacery po Wyspie Sobieszewskiej


NAwigacja Wydarzeń

Zwiedzaj Wyspę Sobieszewską z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami!  Wyjątkową dzielnicę – wyspę będzie można zwiedzać dwa razy w tygodniu do połowy września. W lipcu we wtorki o godz. 18.00 i soboty o godz. 17.00. Każda trasa obejmuje inny obszar i inne opowieści.

Wyspa Sobieszewska została dzielnicą Gdańska w 1973 roku. To wyjątkowy obszar, na którym króluje przyroda. Znajdują się tu dwa rezerwaty przyrody – Mewia Łacha i Ptasi Raj. Na spacerach zanurzymy się w morski charakter wyspy, poznamy jej zakamarki spacerując po porcie w Świbnie, centrum Sobieszewa czy Górkach Wschodnich – mówi Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej, który jest organizatorem spacerów.

W lipcu przygotowano kilka tras spacerowych. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy przyrody, jak i osoby zafascynowane historią, poszukiwaniem bursztynu czy rozwojem rybołówstwa i osadnictwa na Wyspie Sobieszewskiej. Zapisy na bezpłatne spacery: [email protected] lub telefonicznie pod numerem 664 976 052 w godzinach 12.00 – 18.00 oraz w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40.

Harmonogram alternatywnych spacerów po Wyspie Sobieszewskiej na lipiec 2019:

30 lipca, wtorek, godz. 18:00 – Górki Wschodnie

Start: pętla autobusowa linii 186 Górki Wschodnie, przy tablicy informacyjnej o Wyspie.

Trasa: Tablica informacyjna w Górkach Wschodnich – Granica Rezerwatu przyrody Ptasi Raj – Domy rybackie, ul. Nadwiślańska – Wisła Śmiała – ul. Ornitologów – Stacja Biologiczna WB UG – Port wodno-lotniczny – Laboratorium Wydmowe – Pensjonat Stara Wędzarnia – Stacja Ornitologiczna MiIZ PAN.

Przewodniczka: Magdalena Urbańska

Szczegóły

Data:
30/07/2019
Godzina:
16:00 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej i Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów

Miejsce wydarzenia

Start: pętla autobusowa linii 186 Górki Wschodnie, przy tablicy informacyjnej o Wyspie