Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Akademia Gdańska | Gdańscy Żydzi – pamięć nieistniejącego świata. Wykład Mieczysława Abramowicza


NAwigacja Wydarzeń

Wykład Mieczysława Abramowicza zatytułowany „Gdańscy Żydzi – pamięć nieistniejącego świata” odbędzie się 25 września w Instytucie Kultury Miejskiej w ramach cyklu Akademii Gdańska.

– W ramach wykładu postaram się opowiedzieć o trwającej kilkaset lat bogatej obecności Żydów w życiu Gdańska, o ich wkładzie w budowanie wielkości i potęgi wolnego, hanzeatyckiego miasta Gdańska, o ich życiu codziennym, o tym, co w Gdańsku zbudowali i o ogromnej wyrwie we wspólnej pamięci, która powstała po ich wygnaniu z miasta i wyrugowaniu, wymazaniu wszelkich po nich śladach w pejzażu miasta – zapowiada Mieczysław Abramowicz.

Abramowicz, pisarz, historyk, lalkarz, reżyser teatru lalek i badacz dziejów gdańskich Żydów i teatru żydowskiego w Gdańsku przedstawi swój wykład w ramach Akademii Gdańska – organizowanego przez IKM rocznego cyklu wykładów, dla których inspiracją jest historia miasta, jego kultura i sztuka. Piąta, aktualna edycja wydarzenia odnosi się do Gdańska, którego dziś już nie ma – pozostającego poza kartami historii, dzisiejszych publikacji.

Kolejny wykład z cyklu odbędzie się 23 października, ostatni – 11 grudnia. Akademia Gdańska przybliży jeszcze takie tematy jak „Umarłe budynki” w wykładzie Andrzeja Trzeciaka czy „Kobiety w późnośredniowiecznym Gdańsku. Między realiami prawa a codziennym życiem” Beaty Możejko.

Wtorek, 25 września, godz. 18, „Gdańscy Żydzi – pamięć nieistniejącego świata”, wykład z cyklu Akademia Gdańska

Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk, Długi Targ 39/40, wstęp wolny

Szczegóły

Data:
25/09/2018
Godzina:
16:00 - 17:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
, , ,

Organizator

Instytut Kultury Miejskiej

Miejsce wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40