BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//iBedeker - ECPv6.8.1//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:iBedeker
X-ORIGINAL-URL:https://ibedeker.pl
X-WR-CALDESC:Events for iBedeker
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Warsaw
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20180325T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20181028T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20181108T080000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20181108T180000
DTSTAMP:20260626T023700
CREATED:20181023T082441Z
LAST-MODIFIED:20181023T082441Z
UID:114835-1541664000-1541700000@ibedeker.pl
SUMMARY:Archeologia w Miejscach Pamięci. Konferencja w Muzeum Stutthof
DESCRIPTION:Muzeum Stutthof w Sztutowie wraz z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków zapraszają na konferencję naukową\, która będzie miała miejsce 8 listopada br.\, w godz. 9:00-19:00 w Muzeum Stutthof w Sztutowie.\nKonferencja objęta patronatem honorowym przez Generalnego Konserwatora Zabytków Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego dr hab. prof. IH PAN Magdalenę Gawin\, ma na celu wymianę doświadczeń specjalistów z zakresu\, prawa\, archeologii\, opiekunów miejsc pamięci w kwestii prowadzenia prac archeologicznych i nielegalnych poszukiwań w obrębie upamiętnień. Istotne jest między innymi podkreślenie wagi badań prowadzonych na stanowiskach archeologicznych jako celowych przedsięwzięć\, zgodnych z prawem\, ze sztuką zawodową oraz ich etycznego aspektu w kontekście prowadzenia prac w miejscach pamięci.\nWstęp wolny na obrady\, prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa do 5 listopada br.\, na adres katarzyna.krawczyk@stutthof.org.\nZapraszamy!
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/archeologia-w-miejscach-pamieci-konferencja-w-muzeum-stutthof/
LOCATION:Muzeum Stutthof/Stutthof Museum Muzealna 6
CATEGORIES:Debata,Dzień otwarty,Konferencja
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2018/10/44382275_1832794926769425_1899218290429919232_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20181110T110000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20181110T130000
DTSTAMP:20260626T023700
CREATED:20181105T110358Z
LAST-MODIFIED:20181105T112443Z
UID:114879-1541847600-1541854800@ibedeker.pl
SUMMARY:Tropem Nowego Domu – spacer z psami ze schroniska po Głównym Mieście
DESCRIPTION:Co roku jesienią ścieżkami Głównego Miasta maszerują podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”. Schroniskowym psom licznie towarzyszą także rodziny\, które już swojego czworonoga z „Promyka” adoptowały. Jubileuszowa 5. edycja spaceru rusza w sobotę 10 listopada o godzinie 12:00 spod centrum handlowego Forum Gdańsk\, ul. Targ Sienny 7. \nNie kupuj\, adoptuj – to jedno z głównych haseł\, które co roku przyświeca organizatorom i uczestnikom spaceru Tropem Nowego Domu. Akcja zainicjowana pięć lat temu przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku odczarowuje nieprawdziwy i krzywdzący\, ale wciąż niestety obecny w świadomości wielu ludzi\, obraz psa bezdomnego jako agresywnego czy nieposłusznego. A zwierzęta ze schroniska nie są gorsze i jak wszystkie inne zasługują na kochające i odpowiedzialne domy. \n– W tym roku świętujemy już mały jubileusz. Co roku jest nas coraz więcej i jest to niezwykle budujące\, że tak wielu mieszkańców naszego miasta chce się angażować w pomoc bezdomnym zwierzętom. – podkreśla Kierownik Schroniska\, Piotr Świniarski. Na nasz spacer można oczywiście przyjść ze swoim zwierzakiem\, także tym adoptowanym wcześniej z „Promyka”\, ale mile widziane są także osoby\, które psa nie mają\, a chcą swoim uczestnictwem wyrazić wsparcie dla idei naszej imprezy. Pojawi się także kilkoro czworonożnych przedstawicieli schroniska\, dla których być może udział w tej imprezie będzie wstępem do znalezienia prawdziwego domu.Dajcie szansę schroniskowym psom i kotom – dodaje Piotr Świniarski. \nWszyscy opiekunowie\, którzy zechcą uczestniczyć w spacerze proszeni są o zaopatrzenie swoich zwierząt w obroże\, smycze i jeśli jest taka potrzeba\, również w kagańce oraz zapewnienie wody dla podopiecznych oraz woreczków na odchody.  – Przypominamy o tym\, bo przecież chcemy się zaprezentować również jako odpowiedzialni właściciele psów żyjących w mieście – mówi Grzegorz Zaleski ze Schroniska Promyk. \nW trakcie spaceru trwać będzie także zbiórka środków finansowych na rzecz podopiecznych schroniska – ZBIÓRKA ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH NA DIAGNOSTYKĘ\, ZABIEGI WETERYNARYJNE\, REHABILITACJĘ ZWIERZĄT PRZEBYWAJĄCYCH W SCHRONISKU PROMYK GDAŃSK NR 2018/2812/KS \nW Schronisku „Promyk” przy ul. Przyrodników 14 w Gdańsku-Kokoszkach przebywa obecnie ok 150 psów i 80 kotów. Placówka otwarta jest dla odwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11:00-15:30. Szczegółowe informacje o adopcjach i wolontariacie dostępne są na stronie www.schroniskopromyk.pl. \nfot. Dominika Ikonnikow
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/tropem-nowego-domu-spacer-z-psami-ze-schroniska-po-glownym-miescie/
LOCATION:Targ Sienny 7\, Gdańsk- Śródmieście
CATEGORIES:Akcja promocyjna,Dzień otwarty,Spacery,Zwiedzanie z przewodnikiem
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2018/11/DSC00625.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20181110T110000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20181110T160000
DTSTAMP:20260626T023700
CREATED:20181025T132417Z
LAST-MODIFIED:20181108T130444Z
UID:114851-1541847600-1541865600@ibedeker.pl
SUMMARY:100. Rocznica Odzyskania Niepodległości w Hevelianum
DESCRIPTION:Niepo100dległa w Hewelianum \nO godzinie 12.00 na głównym placu Centrum Hewelianum odbędzie się uroczyste wciągnięcie flagi na najwyższy maszt w Gdańsku. Wydarzeniu towarzyszyć będzie salwa i pokaz musztry w wykonaniu Garnizonu Gdańsk. Hymn Polski wykona Cappella Gedanensis. \nPo zakończeniu uroczystości przy maszcie zapraszamy do budynku Wozowni Artyleryjskiej. Podczas spotkanie będzie można zaśpiewać pieśni patriotyczne wspólnie z Cappellą Gedanensis\, zobaczyć pokaz mody z epoki i uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych Nauka po polsku. Uroczystości towarzyszyć będzie wręczenie nagród w konkursie „Kolory Niepodległości” organizowanym przez Pałac Młodzieży\, którego parterem jest Hewelianum. \nTego dnia Centrum Hewelianum zaprasza także na trzy spacery z duchami Góry Gradowej. \n10 listopada wszystkie atrakcje w Centrum Hewelianum są bezpłatne\, jedynie na spacery będzie ograniczona ilość miejsc\, wejściówki do zarezerwowania telefonicznie lub do odbioru w dniu spaceru w recepcji .
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/100-rocznica-odzyskania-niepodleglosci-w-hevelianum/
LOCATION:Hevelianum\, ul. Gradowa 6\, Gdańsk
CATEGORIES:Atrakcje,Dzień otwarty,Obchody rocznicy,Spacery,Zwiedzanie z przewodnikiem
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2018/10/44826427_1884886458215888_270337933238599680_o.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20181111T120000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20181111T140000
DTSTAMP:20260626T023700
CREATED:20181030T124332Z
LAST-MODIFIED:20181030T124332Z
UID:114861-1541937600-1541944800@ibedeker.pl
SUMMARY:Zwiedzanie Nieba Polskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości
DESCRIPTION:Przed II wojną światową zdobiło sufit auli Gimnazjum Polskiego w Gdańsku\, a dziś jest wyjątkowym dziełem przypominającym o polskiej historii. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy pod „Niebo polskie”. Wstęp – wolny. \n„Niebo polskie” to patriotyczne malowidło\, które od 1938 r. znajdowało się w Gimnazjum Polskim w Gdańsku. Dzieło namalowali dwaj polscy artyści: Bolesław Cybis i Jan Zamoyski. Niestety\, zostało ono zniszczone przez Niemców tuż po wybuchu II wojny światowej. Jego odtworzenie stało się możliwe dopiero współcześnie\, a podjął się tego zespół pracowników i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pod kierownictwem prof. Jacka Zdybla. Uroczyste odsłonięcie monumentalnego dzieła stanowiło jeden z elementów pomorskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. \nZwiedzanie z przewodnikiem auli dawnego Gimnazjum Polskiego w Gdańsku przy ul. Augustyńskiego 1 będzie możliwe w niedzielę\, 11 listopada 2018 r. o godz. 13.00\, 14.00 i 15.00. \nWstęp – wolny.
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/zwiedzanie-nieba-polskiego-z-okazji-narodowego-swieta-niepodleglosci/
LOCATION:budynek dawnego Gimnazjum Polskiego\, ul. Augustyńskiego 1
CATEGORIES:Akcja promocyjna,Atrakcje,Dzień otwarty,Zwiedzanie z przewodnikiem
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2018/10/plakat-A3-bez-mapy-11-LISTOPADA.jpg
END:VEVENT
END:VCALENDAR