BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//iBedeker - ECPv6.8.1//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:iBedeker
X-ORIGINAL-URL:https://ibedeker.pl
X-WR-CALDESC:Events for iBedeker
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Warsaw
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20180325T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20181028T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20181109T110000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20181111T160000
DTSTAMP:20260625T065936
CREATED:20181106T102938Z
LAST-MODIFIED:20181106T102938Z
UID:114895-1541761200-1541952000@ibedeker.pl
SUMMARY:100. Gdyńskie Urodziny Niepodległej
DESCRIPTION:Miasto Gdynia zaprasza na 100. Gdyńskie Urodzin Niepodległej \nDokładnie sto lat temu Polska powróciła na mapę Europy i Świata po latach zaborów i polityczno-historycznej zawieruchy. Mamy niezwykłą okazję do celebrowania tej radości w Gdyni\, a jak pokazuje bogaty\, tegoroczny program obchodów – czeka nas weekend pełen niespodzianek. \n– Obchody święta odzyskania przez Polskę niepodległości stały się jednym z tych wydarzeń\, w których gdynianie chętnie uczestniczą całymi rodzinami\, często wielopokoleniowo. Święto celebrowane w sposób nowoczesny\, a jednak z należytym szacunkiem do historii\, Państwa Polskiego i wartości\, jakie to święto wnosi w nasze życie. Cieszymy się\, że w naszym mieście zbudowanym z marzeń o wolności Święto Niepodległości łączy\, a nie dzieli. – zachęca Maja Wagner\, pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. kultury. \n9 listopada\nZaczniemy od dnia z biało-czerwoną flagą wręczaną mieszkańcom w godz. 12.00-13.00 przed InfoBoxem (ul. Świętojańska 30) oraz wernisażem wystawy „Niepodległa” o godz. 17.00 w Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B). \n10 listopada\nW sobotę czekać nas będą bardziej paramilitarne atrakcje\, między innymi koncerty chóralne\, piknik wojskowy. Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) i ORP „Błyskawica” (al. Jana Pawła II) o godz. 10.00 wolnym wstępem zainicjują akcję „Otwarte Muzea”\, która potrwa do niedzieli.\nW godz. 13.00-16.30 na molo Południowym odbędzie się Piknik Wojskowy Służymy Niepodległej. W programie: pokaz sprzętu wojskowego\, występ Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej\, zwiedzanie okrętów.\nWstęp wolny. \nW Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) w samo południe rozpocznie się dwudniowy SPiN Day\, który w tym roku poświęcony będzie Świętu Niepodległości. Warsztaty potrwają do godz. 17.00. W programie również wykład o Marii Skłodowskiej-Curie.\nWejście biletowane: www.experyment.gdynia.pl \nW świąteczny weekend będzie również muzycznie\, patriotycznie\, lirycznie i nastrojowo. O godz. 16.00 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej (ul. Korzenna 2) odbędzie się koncert pt. Nasza wolność.\nChóry Symfonia i Cantamus Reginae im. Andrzeja Bocheńskiego przy akompaniamencie instrumentów smyczkowych pod dyrekcją Bogny Swiłło.\nWstęp wolny.\nO godz. 18.00 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51) rozpocznie się koncert w wykonaniu Akademii Głosów Tradycji pt. Miłosne o wojnie\, wojenne o miłości. W programie: liryka miłosna\, pieśni rekruckie\, niepodległościowe\, religijne\, ballady\, historyczne i przyśpiewki.\nWstęp wolny.\nW uroczysty nastrój wprowadzi wszystkich o godz. 17.30 Capstrzyk Niepodległości. Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zostaną złożone kwiaty\, następnie uczestnicy uroczyście przemaszerują ulicą Świętojańską pod pomnik Polski Morskiej\, gdzie odbędą się przemówienia okolicznościowe. \n11 listopada\nTen wyjątkowy dzień upłynie w Gdyni pod znakiem zabawy i powrotu do przeszłości. Wielka parada z okazji 100. Gdyńskich Urodzin Niepodległej będzie miała charakter historyczny i skupiony na gdyńskości. Pojawi się szereg akcentów rodzinnych w postaci warsztatów\, wykładów i spacerów\, będzie można zobaczyć rekonstrukcję codziennego życia w dwudziestoleciu międzywojennym w gmachu dawnego Banku Polskiego\, wyrobić sobie zaszczytny „Paszport Gdynianina”\, zwiedzić historycznie interesujące zakamarki miasta\, a także pośpiewać pieśni patriotyczne z lokalnymi muzykami. Parada ruszy spod dworca Gdynia Główna w samo południe i przejdzie ulicą 10 Lutego\, aż pod pomnik Polski Morskiej\, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości.\n\nOd godz. 9.00 w Gdyńskim Centrum Filmowym (pl. Grunwaldzki 2) rozpocznie się Dzień Kina Polskiego. W programie filmy: Cud nad Wisłą\, Miś\, Dywizjon 303. Historia prawdziwa\, Kamerdyner\, Zimna wojna\, Jak pies z kotem\, 53 wojny\, Kler\, 7 uczuć\, Planeta singli 2.\nWejście biletowane. Szczegóły: www.gcf.org.pl. \nUroczyste obchody Święta Niepodległości rozpocznie o godz. 10.00 msza św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (ul. Armii Krajowej 26). \nW niedzielę w akcję Otwarte Muzea włączą się\, obok Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B; w godz. 9.00-16.00)\, Muzeum Emigracji (ul. Polska 1; w godz. 10.00-18.00) oraz Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1\, w godz. 10.00-17.00). Wstęp do placówek będzie wolny.\nGdyńskie Urodziny Niepodległej są także świętem rodzinnym. W godz. 10.00-13.00 w InfoBoksie (ul. Świętojańska 30) odbędą się Warsztaty rodzinne dla najmłodszych\, czyli tworzenie chorągiewek z papieru oraz zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 3-7 lat.\nWstęp wolny. \nKulminacyjnym punktem 11 listopada będzie Wielka Parada Niepodległości pod hasłem 100. Gdyńskie Urodziny Niepodległej\, która rozpocznie się w samo południe przy Dworcu PKP. Trasa powiedzie historyczną ul. 10 Lutego do skweru Kościuszki\, gdzie pod pomnikiem Polski Morskiej odbędą się oficjalne uroczystości. \nTo nie koniec atrakcji. O godz. 14.00 w kościele oo. Franciszkanów (ul. Ujejskiego 40) odbędzie się koncert „Nasza wolność”.\nWystąpią: chóry Symfonia i Cantamus Reginae im. Andrzeja Bocheńskiego przy akompaniamencie instrumentów smyczkowych pod dyrekcją Bogny Swiłło oraz uczniowie VI i III LO. Repertuar opracowały Jadwiga Szreter i Celina Bujalska.\nWstęp wolny. \nOprócz radosnej parady i oficjalnych uroczystości Święto Niepodległości będzie też celebrowane w przestrzeni miejskiej.\nW godz. 13.00-17.00 odbędzie się zwiedzanie głównej sali dawnego Banku Polskiego (ul. 10 Lutego) oraz szereg historycznych atrakcji (ze względu na ograniczoną ilość osób mogących przebywać jednocześnie w obiekcie\, goście będą wpuszczani rotacyjnie).\nWażną lokalizacją obchodów będzie również Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25). W godz. 13.00-16.00 będzie można wykazać się kreatywnością podczas plastycznych warsztatów rodzinnych z tworzenia biało-czerwonych wiatraczków i papierowych maków. Będzie można wyrobić Paszport gdynianina i Kartę Mieszkańca lub zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.\nO godz. 16.00 na patio odbędzie się koncert Hymny. Wykonawcy: Przemysław Dyakowski\, Krzysztof Stachura\, Michał Miegoń\, Jacek Rezner\, Emilia Pollock.\nWstęp wolny.\nW godz. 13.00-16.00 odbędzie się Miniedycja Open House Gdynia: Otwórz się na miasto!\, czyli oprowadzanie z Fundacją Pura.\nW planie zwiedzanie lokalizacji: Urząd Miasta Gdyni (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54; w godz. 13.00-14.30)\, Kamienica Grubbów / Stodoła (ul. Starowiejska 58; w godz. 13.00-14.30)\, Kamienica Bankowiec oraz podziemny garaż (ul. 3 Maja 27-31; w godz. 14.00-16.00)\, kamienica (ul. 10 Lutego 29; w godz. 15.15-16.00).\nO godz. 13.30 rozpocznie się spacer historyczny „Gdynia od… początku”. Zbiórka przy Banku Polskim.\nProwadzenie: Michał Miegoń z ramienia stowarzyszenia Inne Szlaki.\nW godz. 14-15.30 w Muzeum Emigracji odbędzie się tematyczny spacer po muzeum z przewodnikiem „Droga do niepodległości”. \nO godz. 15.00 rozpocznie się świętowanie na sportowo. Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim to czwarty i ostatni bieg w ramach PKO Grand Prix Gdyni\, organizowany 11 listopada w ramach obchodów Święta Niepodległości.\nTego dnia planowane są starty młodzieżowe\, bieg malucha i marsze nordic walking oraz główny bieg na dystansie 10 km.\nTradycyjnie biegacze wystąpią w białych i czerwonych koszulkach\, aby ułożyć żywą flagę.\nSzczegóły na www.gdyniasport.pl. \nO godz. 15.00 w Muzeum Miasta Gdyni odbędzie się wykład i spotkanie z prof. Januszem Górskim „Znak twój”. \nRadosne świętowanie będzie trwało do wieczora. A jeszcze o godz. 17.00 można wybrać się do szkoły Muzycznej (ul. Bpa Dominika 13A) na Koncert Muzyczna dla Niepodległej. Wystąpią: soliści\, zespoły kameralne Szkoły Muzycznej I i II st. oraz Chór Mieszany i Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej II st. W programie m. in. dzieła F. Chopina\, S. Moniuszki\, H. Wieniawskiego oraz pieśni patriotyczne.\nWstęp wolny (wejściówki dostępne w Szkole Muzycznej i CultureBox). \nWięcej szczegółów na temat programu można znaleźć na www.paradagdynia.pl oraz na facebookowym profilu wydarzenia.
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/100-gdynskie-urodziny-niepodleglej/
LOCATION:Gdynia
CATEGORIES:Akcja promocyjna,Atrakcje,Konkurs,Obchody rocznicy,Obchody święta
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2018/11/209b34bb4ff62adad1ebc345c6ee083c.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20181110T110000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20181110T130000
DTSTAMP:20260625T065936
CREATED:20181105T110358Z
LAST-MODIFIED:20181105T112443Z
UID:114879-1541847600-1541854800@ibedeker.pl
SUMMARY:Tropem Nowego Domu – spacer z psami ze schroniska po Głównym Mieście
DESCRIPTION:Co roku jesienią ścieżkami Głównego Miasta maszerują podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”. Schroniskowym psom licznie towarzyszą także rodziny\, które już swojego czworonoga z „Promyka” adoptowały. Jubileuszowa 5. edycja spaceru rusza w sobotę 10 listopada o godzinie 12:00 spod centrum handlowego Forum Gdańsk\, ul. Targ Sienny 7. \nNie kupuj\, adoptuj – to jedno z głównych haseł\, które co roku przyświeca organizatorom i uczestnikom spaceru Tropem Nowego Domu. Akcja zainicjowana pięć lat temu przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku odczarowuje nieprawdziwy i krzywdzący\, ale wciąż niestety obecny w świadomości wielu ludzi\, obraz psa bezdomnego jako agresywnego czy nieposłusznego. A zwierzęta ze schroniska nie są gorsze i jak wszystkie inne zasługują na kochające i odpowiedzialne domy. \n– W tym roku świętujemy już mały jubileusz. Co roku jest nas coraz więcej i jest to niezwykle budujące\, że tak wielu mieszkańców naszego miasta chce się angażować w pomoc bezdomnym zwierzętom. – podkreśla Kierownik Schroniska\, Piotr Świniarski. Na nasz spacer można oczywiście przyjść ze swoim zwierzakiem\, także tym adoptowanym wcześniej z „Promyka”\, ale mile widziane są także osoby\, które psa nie mają\, a chcą swoim uczestnictwem wyrazić wsparcie dla idei naszej imprezy. Pojawi się także kilkoro czworonożnych przedstawicieli schroniska\, dla których być może udział w tej imprezie będzie wstępem do znalezienia prawdziwego domu.Dajcie szansę schroniskowym psom i kotom – dodaje Piotr Świniarski. \nWszyscy opiekunowie\, którzy zechcą uczestniczyć w spacerze proszeni są o zaopatrzenie swoich zwierząt w obroże\, smycze i jeśli jest taka potrzeba\, również w kagańce oraz zapewnienie wody dla podopiecznych oraz woreczków na odchody.  – Przypominamy o tym\, bo przecież chcemy się zaprezentować również jako odpowiedzialni właściciele psów żyjących w mieście – mówi Grzegorz Zaleski ze Schroniska Promyk. \nW trakcie spaceru trwać będzie także zbiórka środków finansowych na rzecz podopiecznych schroniska – ZBIÓRKA ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH NA DIAGNOSTYKĘ\, ZABIEGI WETERYNARYJNE\, REHABILITACJĘ ZWIERZĄT PRZEBYWAJĄCYCH W SCHRONISKU PROMYK GDAŃSK NR 2018/2812/KS \nW Schronisku „Promyk” przy ul. Przyrodników 14 w Gdańsku-Kokoszkach przebywa obecnie ok 150 psów i 80 kotów. Placówka otwarta jest dla odwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11:00-15:30. Szczegółowe informacje o adopcjach i wolontariacie dostępne są na stronie www.schroniskopromyk.pl. \nfot. Dominika Ikonnikow
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/tropem-nowego-domu-spacer-z-psami-ze-schroniska-po-glownym-miescie/
LOCATION:Targ Sienny 7\, Gdańsk- Śródmieście
CATEGORIES:Akcja promocyjna,Dzień otwarty,Spacery,Zwiedzanie z przewodnikiem
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2018/11/DSC00625.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20181111T120000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20181111T140000
DTSTAMP:20260625T065936
CREATED:20181030T124332Z
LAST-MODIFIED:20181030T124332Z
UID:114861-1541937600-1541944800@ibedeker.pl
SUMMARY:Zwiedzanie Nieba Polskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości
DESCRIPTION:Przed II wojną światową zdobiło sufit auli Gimnazjum Polskiego w Gdańsku\, a dziś jest wyjątkowym dziełem przypominającym o polskiej historii. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy pod „Niebo polskie”. Wstęp – wolny. \n„Niebo polskie” to patriotyczne malowidło\, które od 1938 r. znajdowało się w Gimnazjum Polskim w Gdańsku. Dzieło namalowali dwaj polscy artyści: Bolesław Cybis i Jan Zamoyski. Niestety\, zostało ono zniszczone przez Niemców tuż po wybuchu II wojny światowej. Jego odtworzenie stało się możliwe dopiero współcześnie\, a podjął się tego zespół pracowników i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pod kierownictwem prof. Jacka Zdybla. Uroczyste odsłonięcie monumentalnego dzieła stanowiło jeden z elementów pomorskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. \nZwiedzanie z przewodnikiem auli dawnego Gimnazjum Polskiego w Gdańsku przy ul. Augustyńskiego 1 będzie możliwe w niedzielę\, 11 listopada 2018 r. o godz. 13.00\, 14.00 i 15.00. \nWstęp – wolny.
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/zwiedzanie-nieba-polskiego-z-okazji-narodowego-swieta-niepodleglosci/
LOCATION:budynek dawnego Gimnazjum Polskiego\, ul. Augustyńskiego 1
CATEGORIES:Akcja promocyjna,Atrakcje,Dzień otwarty,Zwiedzanie z przewodnikiem
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2018/10/plakat-A3-bez-mapy-11-LISTOPADA.jpg
END:VEVENT
END:VCALENDAR