BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//iBedeker - ECPv6.8.1//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:iBedeker
X-ORIGINAL-URL:https://ibedeker.pl
X-WR-CALDESC:Events for iBedeker
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Warsaw
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20180325T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20181028T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20180701T090000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20180701T110000
DTSTAMP:20260626T035215
CREATED:20180628T065531Z
LAST-MODIFIED:20180628T065531Z
UID:114184-1530435600-1530442800@ibedeker.pl
SUMMARY:O psie\, który jeździł tramwajem(gdańskim i zabytkowym)
DESCRIPTION:Wolontariusze – Schronisko Promyk i PROMYK Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Gdańsk zapraszają na wyjątkową podróż zabytkowymi tramwajami w szczytynym celu: \nPoczątek lata\, to raz.\nMiędzynarodowy Dzień Psa\, który przypada właśnie 1 lipca\, to dwa\nZabytkowy tramwaj Bergmann z taboru Gdańskie Autobusy i Tramwaje oraz jego psi pasażer\, to trzy i cztery.\nNasza wakacyjna akcja #ZeZwierzakiemKażdymSzlakiem\, to pięć.\nAtrakcje podczas przejazdu\, konkursy z nagrodami i możliwość wspomożenia datkiem potrzebujących podopiecznych gdańskiego schroniska Promyk\, to sześć\, siedem\, osiem i tak do końca 🙂 \nWyruszamy z przystanku Strzyża PKM w niedzielę 1 lipca o godzinie 11.00. Kierunek – Gdańsk-Siedlce! Zabieramy wspaniałego\, sprawdzonego w podróżach psiego kompana\, słońce i dobre humory! Wsiadajcie i jedźcie z nami! Przejazd jest bezpłatny\, a „biletem” jest datek do naszej puszki na diagnostykę i leczenie naszych psów i kotów. \n 
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/o-psie-ktory-jezdzil-tramwajemgdanskim-i-zabytkowym/
LOCATION:Strzyża- Siedlce
CATEGORIES:Akcja promocyjna
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2018/06/35886252_2074598849479359_677387020561022976_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20180707T110000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20180707T123000
DTSTAMP:20260626T035215
CREATED:20180629T073302Z
LAST-MODIFIED:20180707T070906Z
UID:114189-1530961200-1530966600@ibedeker.pl
SUMMARY:Uroczyste odsłonięcie tablicy Leopolda von Wintera
DESCRIPTION:Tablica Leopolda von Wintera zostanie odsłonięta 7 lipca\, o godz. 13.00 \nUroczystości towarzyszyć będzie wernisaż wystawy plenerowej pt. Na drodze ku nowoczesności. Działalność nadburmistrza Leopolda von Wintera (1823–1893) oraz spacer tematyczny Śladami Leopolda von Wintera\, przygotowane przez Muzeum Gdańska. \nLeopold von Winter(1823–1893)-nadburmistrz Gdańska. Jedna z najwybitniejszych osobowości miasta w 2. połowie XIX wieku\, dzięki której prowincjonalny wówczas Gdańsk został przekształcony w nowoczesne miasto. W czasie jego drugiej i części trzeciej kadencji na tym stanowisku (1874–1886 i 1886–1890) głównym zadaniem Zarządu Miasta stały się prace przy modernizacji gdańskich ulic\, trwające blisko 30 lat. Po założeniu instalacji wodociągowych\, kanalizacyjnych i gazowych jezdnie wykładano brukowcami\, place i części chodników kostką granitową\, a chodniki głównych ulic kamiennymi płytami. Materiał sprowadzano przede wszystkim ze Szwecji. Wcześniej\, w latach 1870–1873\, mimo protestów mieszkańców rozebrano przedproża na najważniejszych ciągach komunikacyjnych  Głównego Miasta . 21 VI 1873 roku otwarto pierwszą linię  tramwajów konnych. \nW czasie pracy nadburmistrza Wintera na rzecz miasta zmieniło ono zasadniczo swój charakter\, rozpoczynając drogę do nowoczesności. W 1878 Gdańsk stał się stolicą nowej prowincji – Prusy Zachodnie\, której biura mieściły się w okazałych gmachach zbudowanych w latach 1881–1886 przy Nowych Ogrodach (Neugarten). Od 1 VII 1870 roku Gdańsk z Sopotem łączyła kolej podmiejska\, a z Berlinem od 1 IX 1870 nowa linia kolejowa\, biegnąca przez Stargard i Szczecin. Rozbudowane zostały państwowe zakłady\, stocznia wojenna i  fabryka karabinów\, dające zatrudnienie kilku tysiącom robotników. W 1889 roku rozpoczęto budowę prywatnej  Stoczni Schichaua przy Schichaugasse (ul. Jana z Kolna). Prywatne wytwórnie różnych branż powstały w rejonie  Młynisk i  Dolnego Miasta przy ul. Kamienna Grobla. Centrum miasta połączyły z przedmieściami linie tramwajów konnych: z  Orunią od 1878\,  Siedlcami i  Emaus od 1887\, z Dolnym Miastem od 1885 roku. Zmieniło się także oblicze samego centrum. Dawne mieszczańskie kamieniczki przy ul. Długiej\,  Długim Targu\, Tkackiej czy Ogarnej stały się siedzibami sklepów\, restauracji\,  hoteli. Sąsiednie ulice\, w tym Podwale Przedmiejskie\, zostały zabudowane nowymi kamienicami czynszowymi [Gedanopedia]
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/uroczyste-odsloniecie-tablicy-leopolda-von-wintera/
LOCATION:ul. Garbary\, Gdańsk- Śródmieście
CATEGORIES:Akcja promocyjna,Odsłonięcie,Prelekcje,Wystawy
ATTACH;FMTTYPE=image/png:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2018/06/110259.png
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20180713T130000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20180715T170000
DTSTAMP:20260626T035215
CREATED:20180712T090809Z
LAST-MODIFIED:20180712T091100Z
UID:114307-1531486800-1531674000@ibedeker.pl
SUMMARY:Niebo Polskie- bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem w ramach FETA 2018
DESCRIPTION:„Niebo Polskie”. Oryginalne malowidło powstało w Gimnazjum Polskim w Gdańsku w 1938 r.\, jednak już w pierwszych dniach II wojny światowej zostało zniszczone przez Niemców. \nDzisiaj w auli budynku\, odkupionego od miasta przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego\, możemy podziwiać „Niebo Polskie” w pełnej krasie\, namalowane z niezwykłą starannością przez studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku\, pod kierownictwem prof. Jacka Zdybla. Zadanie odtworzenia dzieła okazało się niezwykle trudne\, ponieważ brakowało zdjęć oryginału\, nie znano też jego oryginalnych kolorów. \nW ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i  Ulicznych FETA 2018 będzie można wybrać się do dawnego CKUMiE i zobaczyć odtworzony fresk. Malowidło od 1938 r. zdobiło sufit auli Gimnazjum Polskiego w Gdańsku. Niestety\, zostało zniszczone tuż po wybuchu II wojny światowej.  Uroczystość odsłonięcia monumentalnego dzieła (8 maja 2018 r.) stanowiła jeden z elementów pomorskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. \nBezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem w budynku dawnego Gimnazjum Polskiego na Starym Przedmieściu w Gdańsku przy ul. Augustyńskiego 1: \n\npiątek\, 13 lipca o godz. 16.00\, 17.00\, 18.00 i 19.00\nsobota\, 14 lipca o godz. 16.00\, 17.00\, 18.00 i 19.00\nniedziela\, 15 lipca o godz. 15.00 i 16.00\n\n 
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/niebo-polskie-bepzlatne-zwiedzanie-z-przewodnikiem-w-ramach-feta-2018/
LOCATION:budynek dawnego Gimnazjum Polskiego\, ul. Augustyńskiego 1
CATEGORIES:Akcja promocyjna,Atrakcje,Dzień otwarty,Oprowadzanie po wystawie,Zwiedzanie z przewodnikiem
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2018/07/36973597_635971400094753_5748931480814354432_n.jpg
END:VEVENT
END:VCALENDAR