BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//iBedeker - ECPv6.8.1//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:iBedeker
X-ORIGINAL-URL:https://ibedeker.pl
X-WR-CALDESC:Events for iBedeker
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Warsaw
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20170326T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20171029T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20171104T110000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20171104T120000
DTSTAMP:20260628T185052
CREATED:20171031T151114Z
LAST-MODIFIED:20171031T151114Z
UID:111611-1509793200-1509796800@ibedeker.pl
SUMMARY:Otwarcie dziewiątej osi widokowej w ramach projektu "Spojrzenie na Gdańsk"
DESCRIPTION:4 listopada (sobota) 2017 r. o godz. 12.00 otworzona zostanie kolejna oś widokowa w ramach projektu „Spojrzenie na Gdańsk”. Tym razem spotykamy się na gdańskim Ujeścisku przy ul. Niepołomickiej 19. Odsłonięcie widoku tradycyjnie już stanowić będzie mini-spektakl artystyczny. \nIdeą projektu „Spojrzenie na Gdańsk” autorstwa Witolda Pawła Burkiewicza pracującego w Dziale Ogrodnika Miejskiego Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni jest przywrócenie historycznych\, zapomnianych widoków miasta oraz pokazanie nowych\, które powstają w naturalnym procesie rozwoju tkanki miejskiej. \n– Już w najbliższą sobotę\, 4 listopada spojrzymy na Gdańsk z zupełnie nowej perspektywy – mówi Witold Paweł Burkiewicz. – To ostatnie w tym roku i dziewiąte z kolei otwarcie widoku w ramach projektu „Spojrzenie na Gdańsk”. Spotykamy się o godz. 12.00 przy ul. Niepołomickiej 19 w sąsiedztwie przystanku autobusowego. Tym razem postanowiliśmy ujawnić miejsce\, z którego otwarty zostanie nowy widok. Jest to tzw. Wzgórze Luizy położone na gdańskim Ujeścisku u zbiegu ul. Niepołomickiej i ul. Kampinoskiej\, po II wojnie światowej nazywane także „Wzgórzem Zielińskiego” od nazwiska właściciela terenu. \nInauguracja projektu „Spojrzenie na Gdańsk” odbyła się 14 października 2016 roku. Wtedy przy Dworze I przy ul. Polanki 125 w Oliwie otwarto jedyną do dziś zachowaną oś widokową z Dworów Oliwskich w kierunku morza. Kolejne dwa widoki odsłonięto we Wrzeszczu (pierwszy ze wzgórza nad ul. Podleśną\, drugi z tzw. Kaczego Dołka nad ul. Jaśkowa Dolina – oba w kierunku Zaspy i morza). Następna oś widokowa powstała w dzielnicy Aniołki (ze wzgórza nad ul. Wronią na tereny stoczniowe). Kolejny widok otwarto we Wrzeszczu (z Góry Jana\, spod tzw. Ślimaka na Stary Wrzeszcz\, Nowy Port i morze). Trzy ostatnie widoki otwarto w Oliwie (ze Wzgórza Luizy – w kierunku Żabianki\, Sopotu i morza\, spod Pachołka – w kierunku Starej Oliwy\, Wrzeszcza i terenów stoczniowych oraz z leśnych wzgórz w  Dolinie Szwabego). \nProjekt „Spojrzenie na Gdańsk” rozpisany został na kilka lat. W trakcie jego trwania odsłoniętych zostanie kilkadziesiąt widoków\, które stanowią niezwykłą wartość kulturową Gdańska. Docelowo każdy punkt widokowy będzie wyposażony\nw elementy małej architektury (ławki\, barierki czy platformy widokowe). W planach jest również wydanie mapy i mini-przewodnika po gdańskich widokach.
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/otwarcie-dziewiatej-osi-widokowej-w-ramach-projektu-spojrzenie-na-gdansk/
LOCATION:Ujeścisko\, ul. Niepołomicka 19
CATEGORIES:Akcja promocyjna,Odsłonięcie
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2017/09/P7240098.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20171110T170000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20171110T180000
DTSTAMP:20260628T185052
CREATED:20171104T165701Z
LAST-MODIFIED:20171104T165701Z
UID:111699-1510333200-1510336800@ibedeker.pl
SUMMARY:Odpalenie napisu Gdańsk
DESCRIPTION:Fundacja Gdańska zaprasza na odpalenie napisu przestrzennego GDAŃSK! \n10 listopada (piątek) o godz. 18:00 na parkingu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej będą mogli Państwo zobaczyć go po raz pierwszy! \nOd tego dnia stanie się niewątpliwie atrakcją Gdańska\, przy którym – mamy nadzieję – powstanie wiele ciekawych zdjęć! 🙂 \nPodczas wydarzenia rozdamy 1000 flag Polski i Gdańska.
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/odpalenie-napisu-gdansk/
LOCATION:parking przy Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
CATEGORIES:Akcja promocyjna,Odsłonięcie,Uroczystość
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2017/11/23032438_1879690848725903_9100055661454818817_n.jpg
END:VEVENT
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Warsaw:20171118T110000
DTEND;TZID=Europe/Warsaw:20171118T180000
DTSTAMP:20260628T185052
CREATED:20171108T192605Z
LAST-MODIFIED:20171108T192605Z
UID:111899-1511002800-1511028000@ibedeker.pl
SUMMARY:Premiera kalendarzy kolekcjonerskich 2018 Kosycarz@MBeneda
DESCRIPTION:– Nowy Rok tuż\, tuż i już po raz drugi zapraszamy z Magdą do Galeria Sztuk Różnych Kosycarz&MBenedana ul. Ogarną 101 w Gdańsku na promocję naszych autorskich kalendarzy kolekcjonerskich. Nakłady limitowane\, doznania bezcenne. Kalendarz „Gdańsk 6×6” to w tym roku ludzie i życie codzienne w Gdańsku w latach 50. i 60 na zdjęciach Zbigniewa Kosycarza. Wszystkie skanowane bezpośrednio z negatywów 6 cm na 6 cm. każde lakierowane\, drukowane na papierze 300 g. \nKalendarz Magdy to też ludzie i sprawy codzienne na jej pięknych obrazach przeniesionych do kalendarza. Uwaga\, podczas wizyty w galerii możecie taki kalendarz personalizować czyli w kalendarzu będą opisane ręcznie przez Magdę daty bliskie Waszemu sercu: urodziny\, rocznice itp. Zapraszamy\, będziemy z Wami spędzać sobotę 18 listopada od g. 12.00 do g. 19.00. Przy okazji doradzać w wyborze i zakupie świątecznych prezentów \n– zaprasza Maciej Kosycarz & Magda Beneda
URL:https://ibedeker.pl/wydarzenie/premiera-kalendarzy-kolekcjonerskich-2018-kosycarzmbeneda/
LOCATION:Galeria Sztuk Różnych Kosycarz&MBeneda\, ul. Ogarna 101
CATEGORIES:Akcja promocyjna,Premiera,Prezentacja
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://ibedeker.pl/wp-content/uploads/2017/11/23231461_863068780535441_5208500205044324232_n.jpg
END:VEVENT
END:VCALENDAR