Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy”, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna i Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na spotkanie z Izabelą Chojnacką-Skibicką i jej najnowszą książką – „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”. Wieczór autorski poprzedzi prelekcja Katarzyny Czaykowskiej-Stój, przybliżająca czytelnikom tło historyczne powieści.

ŻuławyIzabela Chojnacka-Skibicka mieszka w Kleciu, na Żuławach Malborskich. „Zupa z pokrzyw…” to jej druga powieść. W pierwszej pt: „Miłość na gruzach Kosowa” opisała swoją własną dramatyczną historię, zakończoną brawurową ucieczką razem z maleńką córką. W najnowszej powieści również opisuje świat dobrze sobie znany – pokazuje czytelnikom Żuławy współczesne, by za moment cofnąć się w czasie i przenieść ich w świat z czasów II wojny światowej. Fikcja literacka momentami splata się z rzeczywistością, bohaterom zrodzonym w wyobraźni autorki towarzyszą ludzie, żyjący tu i teraz.

Miejsce spotkania: Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej (Brama Wyżynna)
Czas: 20 maja 2015 r. o godz. 17:30

Uwaga! Liczba miejsc (siedzących i stojących) jest ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki. Zapisy w PCIT: Tel. 58 732 70 41 e-mail: [email protected]