Urszula Wielochowska i Hotel Dwór Oliwski zapraszają na wystawę fotografii Lidii Popiel „Uwaga Kobieta – Uwaga Kobiecość”. W sobotni wieczór, 21 stycznia, w prawdziwie zimowej scenerii, hotel przyjmował gości, którzy tłumnie przybyli na wernisaż.

Od lewej: Lidia Popiel i Urszula Wielochowska

Wystawa „Uwaga Kobieta – Uwaga Kobiecość” jest kolejną z cyklu „Pomorskie inspiracje”. Organizatorką i menedżerem ekspozycji jest Urszula Wielochowska, która w dniu wernisażu pełniła obowiązki gospodyni spotkania.

– Dlaczego Lidia Popiel i dlaczego Dwór Oliwski? – zapytała witając gości.

Artystyczna twórczość Lidii Popiel wspaniale współgra z artyzmem, jaki tchnęli w zrujnowany po wojnie Dwór Schwabego właściciele Dworu Oliwskiego i jego dyrektor Izabela Wilczyńska. Fotografie warte są pięknej oprawy hotelu, a hotel wart jest zdjęć mistrzowsko zatrzymujących czas.

– Niektóre z moich zdjęć mają prawie trzydzieści lat i pochodzą z bardzo obfitego archiwum. Ponieważ wystawę będzie  można oglądać dwa miesiące, nie wykluczam, że będzie w tym czasie ewoluowała – być może pojawią się tu jeszcze jakieś prace – zapowiedziała artystka.

Na ekspozycji można zobaczyć fotografie znanych piosenkarek, aktorek, kobiet biznesu, sportu i polityki. Mieszkańcy Gdańska, Sopotu i Gdyni mają czas na zwiedzanie wystawy do 22 marca 2012 r.

Hotel Dwór Oliwski