W hotelu Dwór Oliwski zakończył się coroczny plener „Barwy Oliwy”. Jego zwieńczeniem stał się wernisaż z udziałem artystów i zaproszonych gości.

od lewej: Anna Klucznik, Izabela Wilczyńska, Anna Brzozowska-Baran

Dwór Oliwski od lat wspiera sztukę. Jednym z przejawów tej działalności jest mecenat nad rokrocznie organizowanym plenerem malarskim.

– Od ośmiu lat gościmy artystów biorących udział w plenerze „Barwy Oliwy”.  W tym roku artyści bawili u nas od 22 do 30 listopada, a prezentowana wystawa jest owocem ich pracy połączonej z wypoczynkiem – powiedziała Maja Lubomańska – Palarczyk, szefowa marketingu hotelu Dwór Oliwski.

Organizatorem pleneru jest Galeria Klucznik. Do udziału w wydarzeniu zaprosiła artystów z całej Polski. Barwy Oliwy tworzyli: Marek Andała, Roman Banaszewski, Iwona Cur, Benedykt Kroplewski, Leszek Kurek, Włodzimierz Pastuszak, Mariusz Połeć, Michał Smółka, Marta Węg i Dariusz Żejmo.

Uroczysty wernisaż, którego bohaterami byli artyści, Anna KlucznikAnna Brzozowska-Baran – właścicielka Dworu Oliwskiego i dyrektor hotelu Izabela Wilczyńska, uświetniły dwie graficzne animacje Włodzimierza Pastuszaka – „Myśli i zmyślenia” oraz podany w graficzno-muzycznej oprawie wiersz Bolesława Leśmiana „Strzeble”. Po części oficjalnej gospodynie spotkania zaprosiły gości do pięknie wyglądających stołów…

A prace artystów? Można je oglądać w hotelu Dwór Oliwski.

Hotel Dwór Oliwski w Gdańsku