Gdańskie Miniatury zasłynęły głównie ze spacerów (z przewodniczką), skierowanych do dzieci i młodzieży z gdańskich szkół, a połączonych z grą miejską, umożliwiającą poznawanie tajemnic miasta. Europejska Noc Muzeów stała się impulsem dla zorganizowania nocnego zwiedzania dla wszystkich chętnych.

Gdańskie Miniatury - Europejska  Noc MuzeówGdańskie Miniatury to projekt realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej we współpracy z portalem iBedeker. Jego ideą są spacery z licencjonowaną przewodniczką Ewą Czerwińską, podczas których zaopatrzeni w mapki uczestnicy i uczestniczki, rozwiązują zagadki gry miejskiej. Wędrówki odbywają się w cyklu semestralnym, każdorazowo zakończone są finałem, podczas którego uczniowie i uczennice gdańskich szkół są nagradzani za udział w edukacyjnej zabawie. Rokrocznie proponowana jest inna tematyka – wspólnie wędrowaliśmy już szlakiem gdańskich legend, kobiet Solidarności, czy Wolnego Miasta Gdańska. W tym roku tematem przewodnim są kościoły.

Z okazji nadchodzącej Europejskiej Nocy Muzeów, pragniemy Państwa zaprosić do udziału w spacerach „Gdańskie zabytki nocą” – wędrówki będzie prowadziła Ewa Czerwińska.

„Gdańskie zabytki nocą” Europejska Noc Muzeów
Data – 16 maja (sobota), godz. 19.00, 20.15, 21.30
Gdańskie Miniatury „Gdańskie zabytki nocą” – edycja specjalna dla rodzin i grup nieformalnych
Zbiórka ul. Długi Targ 39/40, na wysokości Instytutu Kultury Miejskiej
Udział bezpłatny