Ulica Sukiennicza. O wprowadzonej na niej ruchu dwukierunkowym pisałam w sierpniu ubiegłego roku. Interweniowałam w ZDiZ i czekałam w nadziei na reakcję. Niestety, sytuacja na tej wąskiej uliczce Zamczyska nie zmienia się…

Fot. Grzegorz Sobisz

30 maja 2013 r., ul. Sukiennicza / Fot. Grzegorz Sobisz

Dla przypomnienia. W momencie, kiedy na większości uliczek Osieka (sąsiadującego z Zamczyskiem) wprowadzony został ruch jednokierunkowy, ulica Sukiennicza (Zamczysko) stałą się jezdnią dwukierunkową. Dwukierunkową i… z prawem parkowania wzdłuż ściany otwartego w ubiegłym roku hotelu. Cała uliczka ma szerokość niewiele większą od szerokości dwóch samochodów osobowych, a więc przy nieustannie zaparkowanych autach, niemożliwym staje się ruch dwukierunkowy. Dodatkowo, za sprawą kultowej dla wielu gdańszczan lodziarni Miś, to ulica o bardzo natężonym ruchu pieszych. Przeciskające się samochody, nerwowi kierowcy (często nieżyczliwi) i hasające na uliczce dzieciaki, to bardzo częsty obrazek. W tym miejscu, zwłaszcza w weekendy, naprawdę nietrudno o nieszczęście. Może warto jemu zapobiec? Ruch jednokierunkowy i całkowity zakaz parkowania pomiędzy ulicami Grodzką i Czopową (przynajmniej w okresie letnim) powinny zwiększyć w tym miejscu bezpieczeństwo pieszych…

Kolejny raz wyślę prośbę o interwencję do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku. Poprzednia odpowiedź, przysłana do mnie 10 września 2012 r. brzmiała następująco:

Ruch dwukierunkowy został wprowadzony na Sukienniczej na pisemne prośby mieszkańców okolicznych domów. Po zmianach okazało się, że część mieszkańców chce jednak przywrócenia ruchu jednokierunkowego. Żeby pogodzić obydwie „opcje”, wystąpiliśmy o opinie na ten temat do rady dzielnicy.
Jeśli radni wypowiedzą się za przywróceniem opcji jednokierunkowej – ulica na powrót stanie się jednokierunkowa z możliwością parkowania po jednej stronie. Natomiast jeśli ulica będzie miała zostać dwukierunkową – zostaną wprowadzone obustronne zakazy parkowania.

ZDiZ zwyczajowo odpowiada na moje pisma natychmiastowo, za co w tym miejscu dziękuję;) Jak widać Radni Dzielnicy potrzebują nieco więcej czasu:)

ul. Sukiennicza w Gdańsku

ul. Sukiennicza – przepychanki kierowców