Na stadionie piłkarskim w Gdańsku Letnicy zostało dzisiaj zamontowane pierwsze krzesełko. Fotel koloru zielonego bursztynu, z numerem 51, został zamontowany na trybunie VIP.

Krzesełko na PGE Arena Gdańsk

Niewielki samochód dostawczy, którym została przywieziona pierwsza partia krzesełek, pojawił się na Letnicy około godz. 10. Podjechał pod trybunę zachodnią, skąd tunelem nr 3, kartony z krzesełkami zostały przewiezione pojazdem widłowym na płytę boiska, a po chwili przetransportowane na taras w trybunie VIP. Jak pierwszy, światło dzienne ujrzał fotel z numerem 36, a zamontowany został oznaczony numerem 51.

Sam montaż krzesełka odbył się błyskawicznie, nie wiem, czy cały proces trwał 3 minuty.

Myliłby się jednak ktoś, kto by pomyślał, że z powodu przyjazdu pierwszych krzesełek życie na budowie zamarło. One pozostawały głównie w sferze zainteresowania dziennikarzy i fotoreporterów. W czasie, kiedy długo oczekiwane paczki były witane na płycie boiska, nieopodal trwało układanie rur drenażowych, co w sumie było procesem znacznie ciekawszym, niż śledzenie wzrokiem kartonów z pierwszą setką krzesełek.

Sto pięćdziesiąt osiem tygodni od rozpoczęcia prac porządkowych na byłych działkach, można usiąść na pierwszym krzesełku. Trzy lata temu mało kto w to wierzył….

Pamiętnik Budowy Stadionu PGE Arena – tydzień po tygodniu

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FLPegXLhs1Y[/youtube]

Nowa zakładka na iBedeker.pl – KONCERTY – zapraszam:)