Anna, Klaudia, Włodzimierz, Michał i ja – Ewa, przez trzy miesiące tworzyliśmy przewodnik „Gdynia zdaniem blogerów„, który powstał z inicjatywy Miasta Gdynia i we współpracy z Agencją PR Q&A Communications. Dzisiaj zapraszam Państwa do jego pobrania (pdf).

Gdynia zdaniem blogerówWspólnie stworzyliśmy bardzo subiektywny przewodnik, opowiadający o życiu i kulturze miasta, o jego kulinarnej i sportowej „twarzy”, a także pokazujący nieoczywiste, a warte poznania miejsca na mapie Gdyni. Ta ostatnia tematyka – turystyczna, to oczywiście moja domena:)
Mam za sobą trzy miesiące przygody z Gdynią – miastem, w którym bywam bardzo często, ale jak się okazało… za rzadko. Co mi dała ta przygoda? Mam wrażenie, że moja – gdańszczanki – znajomość „miasta z morza i marzeń” jest wyższa od przeciętnej, a jednak na moim szlaku pojawiły się miejsca, w których nigdy nie byłam. Źródło Marii – to odkrycie, które zawdzięczam udziałowi w projekcie; być może wstyd się przyznać, ale ja naprawdę nigdy wcześniej tam nie byłam. Przede mną wizyta w Kaczych Bukach – tego urokliwego miejsca też nie znam. Czy napiszę relację ze spaceru? Oczywiście – będzie na iBedekerze, i na stronie www.gdynia.pl – moja przygoda z Gdynia będzie bowiem trwała dalej.

Dziękuję Miastu i Agencji za zaproszenie mnie do współpracy, dziękuję  Annie, Klaudii, Włodzimierzowi i Michałowi za co prawda wirtualne, ale jednak towarzystwo, a Państwa zapraszam do pobrania przewodnika, o którym na stronie www.gdynia.pl (gdzie można pobrać przewodnik) czytamy:

Każdy z blogerów przygotował ścieżkę po Gdyni zgodną z własnymi zainteresowaniami i bardzo subiektywną. I taki charakter mają rekomendacje – naznaczone są osobowością i temperamentem blogerów. Klaudia Sroczyńska („Dusiowa kuchnia”) przedstawiła szlak kulinarny dla całej rodziny. W przewodniku można znaleźć opisy „smacznych miejsc” w częściach poświęconych m.in. kuchni dla dzieciaków, randce we dwoje i ulubionym miejscom lokalsów. Ana Matusevic („Jak malowany”) zajęła się gdyńskim lifestylem. Znaczna część jej wpisów dotyczy Gdyni innowacyjnej i modnej. Miejsca i wydarzenia związane z kulturą proponuje czytelnikom Michał Nowakowski („Róbmy dobrze”), zaś przestrzeń miejską, w której Gdynia uprawia sport, wskazuje Włodzimierz Machnikowski („Na fali)”. Dodatkowo, swoimi gdyńskimi odkryciami dzieli się w przewodniku Ewa Kowalska („IBedeker”), pokazując wiele mało znanych a bardzo urokliwych gdyńskich zakątków (m.in. części: Gdynia militarna, widziana z góry, sielska-anielska). Przewodnik w podstawowym założeniu jest przeznaczony dla osób przyjezdnych z dalszych rejonów Polski, ale przyznaję, że pisałam swoje informacje także z myślą o mieszkańcach Pomorza, Trójmiasta i również Gdyni. Kiedy moim przyjaciołom z Gdyni przedstawiłam listę 10 punktów, które chcę opisać okazało się, że byli tylko w dwóch. Zatem wiele osób odkryje tutaj także coś dla siebie – tłumaczy mieszkająca na co dzień w Gdańsku Ewa Kowalska.

Turystyka – iBedeker

Kulinaria – Dusiowa kuchnia

Lifestyle – Blog jak Malowany

Kultura i sztuka – Róbmy dobrze

Sport – Na fali