Projekt Młody Przewodnik/Młoda Przewodniczka po Gdańsku, dedykowany najmłodszym mieszkańcom Gdańska objął swoim działaniem już kilka tysięcy dzieci. Rusza jego kolejna edycja.

Młody Przewodnik/Młoda Przewodniczka po Gdańsku

Mój pomysł zarażania miłością do Gdańska młodych mieszkańców miasta podjął Andrzej Stelmasiewicz z Fundacji Wspólnota Gdańska, i już pod koniec 2014 roku włączył w ramy Gdańskiej Akademii Przedszkolaków. Dzisiaj projekt Młody Przewodnik/Młoda Przewodniczka po Gdańsku to zrealizowanych 700 spotkań (od stycznia do czerwca 2016 r. – ponad 500 spotkań), w których wzięło udział kilka tysięcy dzieci. Do współpracy zaprosiłam gdańskich przewodników, którzy mają szczególny dar do pracy w dziećmi.

Obecnie realizujemy osiem tematów:
Droga Królewska – niżej podpisana Ewa Kowalska
Wokół Motławy – Joanna Kruszewska
Znani Gdańszczanie – Danuta Lietke
Legendy gdańskie – Aleksander Masłowski
Zawody dawnych gdańszczan – Magdalena Kosko-Frączek
Stocznia i stoczniowcy – Andrzej Jaroszyński
Zaklęte w bursztynie – Ewa Jaroszyńska
Parki w Gdańsku – Barbara Makurat

Wkrótce zaproponujemy temat związany z wodą w Gdańsku i… jeszcze jeden:)

Zajęcia edukacyjne prowadzone są w formie zabawy i obejmują dwa spotkania po ok. 45 minut (legendy gdańskie to jedno spotkanie)

Zapraszamy do udziału w projekcie wszystkie gdańskie przedszkolaki:) Zapisy już trwają. Każda wychowawczyni/opiekunka (wychowawca/opiekun) grupy dzieci może zarejestrować się na stronie www.gap.edu.pl. Po rejestracji i zalogowaniu może zgłosić swoją grupę do udziału w projekcie, wybrać odpowiadające mu/jej zajęcia i zamówić je u prowadzącego uzgadniając z nim/nią termin i miejsce.

Podsumowanie projektu po pól roku działalności

Wszystkie zajęcia są bezpłatne dla uczestników. Projekt jest finansowany ze środków Fundacji Wspólnota Gdańska (sponsor strategiczny ASTE Sp. z o.o.), z dotacji Miasta Gdańska oraz przy wsparciu EDF Polska SA.

Zapraszam – Ewa Kowalska – pomysłodawczyni i koordynatorka projektu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Snsn5Or0880[/youtube]