W Domu Sąsiedzkim Gościnna Przystań odbył się ostatni wykład z cyklu „Historie po Oruńsku”. Prelekcję „Ulice Oruni” wygłosił Aleksander Masłowski.

ulice Oruni

Aleksander Masłowski, rozpoczynając swoją opowieść powiedział, że historia dzieje się na ulicach. Trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić. To ulice są świadkami naszego codziennego życia, to one ulegają przeobrażeniom, to one są świadectwem zmian zachodzących w substancji każdego miasta.

Zapraszam do wysłuchania fragmentów jego opowieści:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jcpH8GB3uRU[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=R-71JSLh6ZQ[/youtube]

Opowieść o nazwach oruńskich ulic była finalnym wykładem przed wieńczącym projekt spektaklem Ohra Ora Orana. To pierwszy w Trójmieście spektakl lokalnej społeczności, którego kanwą jest jej emocjonalna pamięć miejsc, zdarzeń i ludzi. Aktorami są mieszkańcy dzielnicy oraz jej pasjonaci, osoby w różnym wieku, z różnym doświadczeniem i różnej profesji. W stworzenie spektaklu zaangażowali się mieszkańcy dzielnicy oraz artyści, a reżyserem przedstawienia jest Jarosław Rebeliński.
Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę 29 listopada o godz. 16.54 na peronie SKM Gdańsk Orunia (w stronę Pruszcza Gdańskiego).