W sobotę (12 września) na terenie Pozytywnej Szkole Podstawowej przy ul. Azaliowej, odbył się Piknik Rekreacyjny, podczas którego nastąpiło otwarcie 70. już boiska zbudowanego w ostatnich latach w Gdańsku.

Pozytywna Szkoła Podstawowa - Gdańsk Kokoszki

W pikniku uczestniczyłam niestety dopiero pod koniec, ponieważ dzień spędziłam przy zbiorniku „Kiełpinek”, położonym w najbliższym sąsiedztwie Karczemek, ale kiedy wcześniej przejeżdżałam w pobliżu szkoły nie wierzyłam w to, co widziałam – tłumy ludzi.

W programie festynu były między innymi: występ cheerleaderek, pokazy sztuczek piłkarskich, rugby TAG, liczne konkurencje sportowe, zumba, piłka nożna, turniej badmintona czy turniej piłkarzyków XXL.
Mnie jednak, poza typowo piknikowymi atrakcjami, bardziej interesowało samo meritum, czyli zagospodarowanie terenu wokół szkoły, a jeszcze bardziej, na ile nowe atrakcje będą dostępne (bezpłatnie) okolicznym mieszkańcom. Przypomnę w tym miejscu, że obok boiska do piłki nożnej powstały: boisko wielofunkcyjne do piłki koszykowej, piłki siatkowej, piłki ręcznej i tenisa, bieżnia, skocznia w dal i plac zabaw dla dzieci. Łączny koszt inwestycji wyniósł  1 540 867 złotych.

O dostępność boiska zapytałam Przewodniczącego Rady Dzielnicy Kokoszki – Witolda Bądkowskiego.
– Dzisiaj dopiero otwieramy obiekt i szczegóły organizacyjne nie są jeszcze dopracowane, natomiast już rozmawiamy z dyrekcją szkoły o zasadach współpracy i z całą pewnością, zostaną wyznaczone godziny, kiedy boisko będzie BEZPŁATNIE udostępnione mieszkańcom – usłyszałam od radnego.

Zabawa na całego

Organizatorami wydarzenia było Miasto Gdańsk oraz Rada Dzielnicy Kokoszki. Danuta Bociewicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki z imprezy cieszyła się całą sobą;)
– To naprawdę fantastyczne wydarzenie, nawet pogoda nie popsuła nam zabawy. Dzieciaki brały udział w konkursie wiedzy o naszej dzielnicy, prezentujemy wspaniałe makiety wykonane przez młodzież w ramach warsztatów zorganizowanych przez www.archi-tektura.dl.pl, cały czas trwają zabawy ruchowe i sprawnościowe, jest co przekąsić i co wypić – jest znakomicie.

Teren wokół Pozytywnej Szkoły Podstawowej wciąż pięknieje. Bardzo liczę na to, że cała infrastruktura będzie mogła służyć nie tylko uczniom szkoły, ale również mnie – mieszkance Kokoszek (szczególnie mam ochotę poskakać w dal:))