Moje bliskie koleżanki – licencjonowane przewodniczki miejskie – Asia, Ewa, Inka i Małgosia spędziły tydzień w Kaliningradzie. Poznały tam litewskie przewodniczki – czytelniczki iBedekera:)

Alma Imbrasiene, Sigita Pevceviciute i Grazina Baniene

Od lewej: Alma Imbrasiene, Sigita Pevceviciute i Grazina Baniene

Joanna Kruszewska, Ewa Czerwińska, Inka Niemczewska i Małgorzata Andrzejewska-Bancewicz wzięły udział w kursie podwyższającym kwalifikacje przewodników turystycznych, pilotów wycieczek i pracowników muzeów „Przeszłość i teraźniejszość terenów położonych na południowo-wschodnim wybrzeżu Bałtyku” – w ramach międzynarodowego projektu Crossroads 2.0 – Zalew Wiślany i Kuroński jako skrzyżowania dróg turystycznych – współpraca, sąsiedztwo, partnerstwo – od historii ku teraźniejszości. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Bałtyckiego Federalnego Uniwersytetu Immanuela Kanta w Kaliningradzie i UE.

W czasie, kiedy odbywał się kurs, iBedeker miał czwarte urodziny. Jakże miłą dla mnie niespodzianką było zdjęcie, które otrzymałam sms-em:) Dziękuję Wam Dziewczyny:)

IMG_5988
Ale to nie koniec historii. Kiedy dziewczyny przygotowywały urodzinowe logo iBedekera, podeszły do niech trzy litewskie przewodniczki:

– To już wiemy, skąd Was znamy – z iBedekera!:) – powiedziały.

Jak się okazało Alma Imbrasiene, Sigita Pevceviciute i Grazina Baniene są stałymi czytelniczkami mojego portalu, a dzięki filmikom z cyklu Gdańskie Miniatury – Ewę Czerwińską znają świetnie:)

Ależ miło:) Alma, Sigita i Grazina, pozdrawiam Was i do zobaczenia w Gdańsku

Więcej o gdańskich przewodniczkach:
Joanna Kruszewska
Ewa Czerwińska
Inka Niemczewska
Małgorzata Andrzejewska-Bancewicz