W niedzielę, 25 września o godz. 19.30, w kościele pw. św. Jadwigi Królowej odbędzie się 21. już odsłona cyklu koncertowego „Oruńskie Koncerty Kameralne”.

Monika Fedyk-Klimaszewska

Pomysłodawczynią, organizatorką, reżyserem i kierownikiem artystycznym koncertów jest znakomita gdańska mezzosopranistka, solistka Opery Bałtyckiej, a także pedagog (dr hab. w dziedzinie wokalistyki) Akademii Muzycznej w Gdańsku, Monika Fedyk-Klimaszewska. Koncerty od samego początku spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i aplauzem publiczności. Każdy koncert nagradzany jest długotrwałymi owacjami na stojąco. Koncerty finansują dwie wspaniałe i prężne spółdzielnie mieszkaniowe działające na osiedlu Orunia Górna. Są to : sp. „Południe” z prezesem Sylwestrem Wysockim i sp. „Orunia” z prezesem Tadeuszem Dorobkiem. Obaj panowie są niezwykle otwarci na kulturę i dosłownie prześcigają się w finansowym wspieraniu koncertów. Wykonawcami są najlepsi i najbardziej lubiani artyści Trójmiasta, głownie soliści Opery, Teatru Muzycznego w Gdyni, a także pedagodzy Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Ten 21. już koncert nosi tytuł „Koncert na pożegnanie lata. Niezwykły świat musicali”. Tym razem koncert finansuje spółdzielnia „Orunia”. Usłyszymy najpiękniejsze i najbardziej znane przeboje z musicali: „Skrzypek na dachu”, „My fair Lady”, „West Side Story”, „Upiór w operze”, „jekyll and Hide”, „Koty”, „Me and my girl”, „hello Dolly”, a także przeboje Gershwina, Cola Portera i inne.

Grzegorz Piotr Kołodziej

Wykonawcy: Anna Fabrello-sopran, Monika Fedyk-Klimaszewska-mezzosopran, Grzegorz Piotr Kołodziej– baryton, Dariusz Wójcik-bas, Marek Kaczanowski-bas. Obok solistów wystąpi -i to ciekawostka- finalistka X-factora, gdańska piosenkarka Małgorzata Stankiewicz, która zdobyła tak wielkie uznanie widzów TVNu. Artystom na fortepianie Akompaniować będzie Andrzej Sienkiewicz.

Zapraszamy na ten lekki, musicalowy koncert na pożegnanie lata.