Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Orunia | Lokalne Przewodniczki i Przewodnicy


NAwigacja Wydarzeń

Instytut Kultury Miejskiej i Stacja Orunia GAK
zapraszają na oruńskie wykłady i spacery!

• 22.05 • Rewitalizacja Oruni / spotkanie g. 18.00 / Ewa Pielak, Biuro Rozwoju Gdańska
• 06.06 • Przyroda nad woda − spacer rowerowy z Oruni do Krępca / spacer rowerowy g. 18.00 / Ewelina Kurach i Krzysztof Ostaszewski / zapisy od 27 maja 2019: kontakt@ikm.gda.pl,
t: 58 301 2016 / Uwaga! Prosimy o zabranie kasków rowerowych.
• 12.06 • Kryminalne historie z Oruni / wykład g. 17.30 / Ryszard Kopittke

Zapraszamy na kolejny cykl wykładów i spacerów tematycznych w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Oruni.

W tym roku poznamy dzieje Drukarni Gdańskiej największego polskiego przedsiębiorstwa w Wolnym Miescie Gdansku. Przyjrzymy sie zbiorom PAN Biblioteki Gdanskiej dotyczacym historii Oruni. Dowiemy sie, jakie znaczenie strategiczne dla systemu obronnosci
Gdanska miało połozenie dzielnicy. Posłuchamy o projekcie rewitalizacji Oruni i planach z nia zwiazanych. W trakcie spaceru rowerowego odwiedzimy ciekawe miejsca oraz pokazemy ich walory przyrodnicze i turystyczne. Sprawdzimy, czy kryminalne historie z Oruni były tak czeste, jak głosza dzisiejsze, miejskie legendy.

🔶

miejsce wykładów:
Stacja Orunia GAK ul. Dworcowa 9
dojazd na Orunie autobusami:
132, 189, 200, 205, 207, 210, 232
kontakt:
historie.po.orunsku@gmail.com
Historie po Oruńsku

🔶

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami Lokalnych Przewodników i Przewodniczek w dzielnicach Gdańska. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne wykłady, na których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Spotkania są otwarte dla wszystkich miłośników i miłośniczek Gdańska, którzy chcą poznać wyjątkowe dzieje miasta. Pod koniec czerwca zaprosimy na wspólne spacery alternatywnymi szlakami!

Szczegóły

Data:
22/05/2019
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
, ,

Organizator

Instytur Kultury Miejskiej i Stacja Orunia GAK

Miejsce

Stacja Orunia GAK ul. Dworcowa 9