„Wędrówki po Wrzeszczu” – długo wyczekiwana przez gdańszczan (i nie tylko) książka, pojawiła się na rynku księgarskim i natychmiast spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem.

Jan Daniluk o koszarach w Gdańsku

Autorzy książki „Wędrówki po Wrzeszczu” – Katarzyna Szczepańska, Jakub Szczepański, Jan Daniluk, Robert Hirsch, Katarzyna Rozmarynowska, Katarzyna Jacobson-Kowalska, Lucyna Nyka, Maciej Bakun i Mieczysław Abramowicz mają prawo do ogromnej satysfakcji. Na prapremierze, czyli spotkaniu promocyjnym, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa Nr 45 w Gdańsku, pojawiło się ponad sto pięćdziesiąt osób.

W krótkiej prezentacji multimedialnej Katarzyna Szczepańska przypomniała historię wspólnych z mieszkańcami spacerów po dzielnicy, a Jakub Szczepański, Katarzyna Rozmarynowska, Katarzyna Jacobson-Kowalska, Jan Daniluk i Lucyna Nyka w paru słowach opowiedzieli o historii Wrzeszcza, o założeniu parkowym, browarze, huzarach i potokach przecinających dzielnicę. Urywkami książki zachwycał aktor Teatru Wybrzeże Jacek Labijak. Był też czas na podziękowania, pytania i podpisywanie rozchwytywanych egzemplarzy.

Jako, że miałam ogromną przyjemność prowadzić spotkanie promocyjne, głównie starałam się dbać o sprawny jego przebieg, ale nie umknął mojej uwadze wazon z pięknymi kwiatami w kolorze… szalika spiritus movens przedsięwzięcia – Kasi Szczepańskiej:)

Zainteresowanym kupnem książki przypominam, że nakład jest bardzo niewielki, warto się pospieszyć…

YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image

Więcej zdjęć